Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Ruszyły zapisy na szczepienia dla seniorów

Wczoraj 14. stycznia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Ropczycach odbyło się spotkanie Władz Powiatu  dotyczące szczepień przeciwko COVID-19. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele ZOZ-u w Ropczycach oraz Przedstawiciele Samorządów Gminnych.

Obrady dotyczyły ustalenia organizacji i przebiegu szczepień  na terenie Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego. Władze Powiatu zaznaczyły, że chciałyby aby szczepienia przebiegały bez zakłócania normalnego działania przychodni  i nie były uciążliwe z punktu widzenia innych pacjentów, a także sprzyjały i umożliwiały szczepienia osobom niemobilnym.

Od 15.01 na szczepienia przeciw COVID-19 mogą umawiać się seniorzy powyżej 80 roku życia

Seniorzy powyżej 80. roku życia od piątku 15 stycznia mogą umawiać termin szczepienia przeciw COVID-19. Tydzień później, czyli od 22 stycznia, rozpocznie się rejestracja osób, które skończyły 70 lat.

Jak informuje koordynator akcji szczepień pani Wioleta Cebula, chętnych do szczepień jest bardzo dużo, telefon ciągle dzwoni.

Procesu rejestracji można dokonać na trzy sposoby:

 • zapisać się bezpośrednio u swojego lekarza rodzinnego,
 • zadzwonić na specjalnie uruchomioną infolinię Narodowego Programu Szczepień (989 lub 22 62 62 989);
 • zapisać się przez Internetowe Konto pacjenta.

Po rejestracji pacjent dostanie e-skierowanie, a sam proces umówienia na szczepienie będzie oparty o centralny system e-rejestracji, integrujący indywidualne grafiki przyjęć poszczególnych punktów szczepień. Na szczepienie można będzie się umówić za pomocą Internetowego Konta Pacjenta, za pośrednictwem placówki, w której wystawiono e-skierowanie, bezpośrednio w punkcie szczepień lub za pomocą infolinii.

Kiedy zgłosić się na szczepienie?

Po dokonaniu rezerwacji system wyśle do pacjenta wiadomość SMS z informacją o terminie i miejscu szczepienia. Kolejna wiadomość zostanie wysłana na dzień przed planowaną wizytą. Co ważne, pacjent od razu umawia się na dwie wizyty, celem przyjęcia pierwszej i drugiej dawki szczepionki. Dzień przed drugim terminem ponownie dostanie wiadomość z przypomnieniem.

Specjalna infolinia dla seniorów 70+

Starostwa powiatu ropczycko- sędziszowskiego uruchomił także specjalną infolinie dla osób powyżej 70 roku życia, gdzie można uzyskać informację dotyczącą szczepień w powiecie ropczycko-sędziszowskim. Infolinia pod numerem tel. 17 2228925 jest czynna w godzinach:

 • poniedziałek 8.00-16.00,
 • wtorek – piątek 7.30-15.30
Punkty szczepień w powiecie ropczycko-sędziszowski

ROPCZYCE:

 • ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ W ROPCZYCACH, ul. Wyszyńskiego 54, tel. 517 365 564
 • PIOMAR PIOTR BODZIANY MARCIN MATOGA JOANNA SUŁEK – MATOGA ELŻBIETA ZYMRÓZ – BODZIANY SPÓŁKA JAWNA, ul. Parkowa 1, tel. 17 2227 421 i ul. Siewierskiego 6, tel. 577 476 040

SĘDZISZÓW MŁP.:

 • ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ W ROPCZYCACH, ul. 3-go Maja 2, tel. 500 564 370
 • NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ “PRZYCHODNIA RODZINNA” J. WAŚKO, R. MARĆ SPÓŁKA JAWNA, ul. Solidarności 11, tel. 17 745 36 66

OSTRÓW:

 • POZ, SPÓŁKA PARTNERSKA LEKARZY FRANCISZEK DZIUBAN, TOMASZ ŚLĘZAK I PARTNERZY, Ostrów 121, tel. 17 2235 769

KAMIONKA:

 • POZ, SPÓŁKA PARTNERSKA LEKARZY FRANCISZEK DZIUBAN, TOMASZ ŚLĘZAK I PARTNERZY, Kamionka 151a, tel. 17 2233 129

WIELOPOLE SKRZYŃSKIE:

 • PIOMAR PIOTR BODZIANY MARCIN MATOGA JOANNA SUŁEK – MATOGA ELŻBIETA ZYMRÓZ – BODZIANY SPÓŁKA JAWNA, Wielopole 206, tel. 17 2214 816

Pełna lista punktów szczepień w Polsce znajduje się TUTAJ

WAŻNE: Szczepienie przeciw SARS-CoV-2 jest dobrowolne i darmowe. Nie będzie możliwości samodzielnego zakupienia (otrzymania) szczepionki w aptece. Obecnie dopuszczony do użytku preparat musi być przechowywany w odpowiedniej, bardzo niskiej temperaturze.

Informacja o tym, że szczepienie się odbyło, będzie wprowadzona do e-karty szczepień, a sam pacjent otrzyma również zaświadczenie o szczepieniu.

fot. PUW w Rzeszowie, SP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec
mieszkaniec
3 lat temu

Podniecajcie się dalej to tylko patrzeć jak te rzetelne media usuną fotkę.

covid-19
covid-19
3 lat temu

Na zdjęciu Pani bez maseczki, a Pan z maseczką nic tylko zdjęcie sobie zrobić i pokazywać Policji jakby chcieli mandat dać za maseczkę i niech zinterpretują czy tak można czy jednak nie.

Skołowany
Skołowany
3 lat temu

To jak to jest z tymi maseczkami, nosić czy nie nosić – oto jest pytanie?

jbpis
jbpis
3 lat temu

jakby ten wirus był taki śmiertelny jak go media wykreowały to by każdy polityk siedział w domu i nie wychodził, wprowadzili strach i stosują manipulację psychologiczną żeby przekonac ludzi że to wszystko jest dla naszego dobra, przeraża mnie fakt że tyle ludzi daje sobą tak łatwo manipulować

4
0
Would love your thoughts, please comment.x