Daniel Obajtek

Wielopole ma swoją GRE PLANSZOWĄ!

Gmina Wielopole Skrzyńskie, a dokładnie Parafia Rzymskokatolicka pw. NMP Wniebowziętej w Wielopolu Skrzyńskim zdecydowała wydać swoją grę planszową, w ilości 700 egzemplarzy. Jest to wędrówka po trzech gminach: Wielopolu, Niebylcu i Czudcu (LGD).

Gra WĘDRÓWKI PO WIELOPOLU SKRZYŃSKIM, NIEBYLCU I CZUDCU prezentuje zasoby kulturalne obszaru, ciekawostki historyczne, epizody z życia i twórczości sławnych ludzi pochodzących z regionu, propaguje najcenniejsze zabytki architektury sakralnej. Planszówka, która nie tylko jest grą edukacyjną, ale również doskonałą formą promocji zabytków i atrakcji regionu.

Gra przeznaczona jest dla 2 – 4 graczy, w wieku od 7 roku życia, która zawiera:

  • kolorową planszę,
  • 4 różnokolorowe drewniane pionki,
  • kostkę do gry,
  • 72 karty z pytaniami z czterech różnych kategorii o zróżnicowanym stopnie trudności i instrukcję.

Planszówka powstała dzięki projektowi sfinansowanemu ze środków UE pn. “Warsztaty edukacyjne pod hasłem: Gra planszowa – sposób na edukację i popularyzację regionu”, którego realizatorem była Parafia w Wielopolu Skrzyńskim.

“Wędrówka po Wielopolu Skrzyńskim, Niebylcu i Czudcu” będzie dystrybuowana pomiędzy szkoły i biblioteki na terenie LGD. Natomiast to co zostanie, będzie do użytku parafii.

Jest pomysł, aby wydać planszówkę komercyjnie (około 1500 szt.) i takie zapisy będzie prowadził ksiądz Piotr Soia. Koszt planszówki będzie wynosił około 10 zł – są to plany na przyszłość, informuje nas pani Dorota Łuszcz z Urzędu Gminy Wielopole Skrzyńskie.

fot. Wójt Marek Tęczar, Parafia Rzymskokatolicka pw. NMP Wniebowziętej w Wielopolu Skrzyńskim

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dawid
Dawid
3 lat temu

Chętnie bym taką zakupił 😉

1
0
Would love your thoughts, please comment.x