Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Zaufała oszustowi, straciła KILKANAŚCIE TYSIĘCY ZŁOTYCH

Mieszkanka gminy Ropczyce straciła kilkanaście tysięcy złotych, gdy podszywający się za policjanta mężczyzna przekonał ją do przekazania pieniędzy. Kiedy kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustów, było już za późno. Policjanci apelują o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi osobami, zwłaszcza jeżeli ktoś prosi o przekazanie pieniędzy.

Wczoraj, do 64-letniej mieszkanki gminy Ropczyce zadzwonił mężczyzna, który podając się za jej syna, poinformował ją, że spowodował wypadek, w którym zginęła osoba i aby nie trafić do więzienia, potrzebuje pieniędzy. Po chwili kobieta odebrała kolejny telefon w tej sprawie, tym razem od osoby podającej się za funkcjonariusza policji. Następnym krokiem oszusta było przekazanie instrukcji zgodnie, z którą poszkodowana kobieta, w ustalonym miejscu miała osobiście dać kilkanaście tysięcy złotych nieznanej osobie. Gdy kobieta zorientowała się, że została oszukana o sprawie powiadomiła ropczyckich funkcjonariuszy.

Policjanci przypominają!

W przypadku, gdy otrzymamy telefon, z którego treści wynika, że mamy komuś przekazać pieniądze:

 • Miejmy ograniczone zaufanie do tej osoby.
 • Do każdego telefonu informującego o zdarzeniach i sytuacjach wymagających naszej pomocy finansowej podchodźmy w sposób krytyczny.
 • Zweryfikujmy informacje dzwoniącego ustalając czy faktycznie osoba nam bliska potrzebuje pomocy. Jeżeli tak, pamiętajmy, że policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy.
 • O każdej próbie oszustwa poinformujmy policję. Można to zrobić pod numerem alarmowym 112 lub bezpośrednio na numery służby dyżurnej komendy.

źródło: KPP Ropczyce

2 komentarze na temat “Zaufała oszustowi, straciła KILKANAŚCIE TYSIĘCY ZŁOTYCH

 • 1 kwietnia 2021 o 09:04
  Permalink

  Popełniła przestępstwo, przekazując pieniądze na łapówkę.

  Odpowiedz
 • 31 marca 2021 o 12:04
  Permalink

  Boże drogi pomoc policji naprawdę ?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *