Orzech promocje

WYSTAWA JEDNEGO OBRAZU. Powrót Stefanii Ordyńskiej do Wielopola Skrzyńskiego

Stefania Ordyńska była wybitną artystką, damą polskiego malarstwa, jedną z Polek na Montparnassie w Paryżu, a urodziła się w Wielopolu Skrzyńskim. Wystawę jej obrazu można oglądać w Muzeum Tadeusza Kantora do końca wakacji.

9 lipca odbył się wernisaż, który był pierwszą odsłoną projektu opowiadającego o życiu i twórczości artystki. Podczas tego spotkania zgromadzeni goście mogli zobaczyć obraz pt. „Bukiet piwonii w niebieskiej wazie” z 1930 roku. Zaprezentowane zostały również dokumenty związane z życiem i twórczością malarki.

Wystawa realizowana jest we współpracy z Muzeum Regionalnym w Brzesku. Biografię wielopolskiej malarki badał Jerzy Wyczesany, historyk sztuki i kustosz tamtejszego muzeum, który w piątek opowiedział o Stefanii Ordyńskiej. Jego wykład „Z Wielopola w świat” można wysłuchać i obejrzeć przy okazji oglądania wystawy. Kantorówka Ośrodek Dokumentacji i Historii Regionu Muzeum Tadeusza Kantora czynne jest od środy do niedzieli w godzinach od 12.00 do 18.00, a wystawę można obejrzeć jeszcze do 31 sierpnia 2021roku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x