Orzech promocje

Tak jak planowano będzie budowa wiaduktu i remont mostu oraz drogi wojewódzkiej 986

W związku z planowaną budową węzła autostradowego w Ostrowie, zapowiedziano też remonty wzdłuż drogi wojewódzkiej 986 od Ostrowa do Wiśniowej. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Podobno przetarg został unieważniony i burmistrz Ropczyc obawia się, że inwestycji nie będzie. Jednak PZDW w Rzeszowie zapewnia, że inwestycje zaplanowane w Ropczycach będą realizowane i niepotrzebnie rozsiewane są takie pogłoski.
O co dokładnie chodzi?

W ostatnim czasie pojawiły się informacje, że pieniądze przeznaczone na inwestycje – takie jak remont mostu na granicy Ostrowa i Ropczyc, budowa wiaduktu kolejowego na Czekaju oraz remont odcinka DW986 w Ropczycach – zostały przeniesione przez PZDW na inne cele na Podkarpaciu, a przetarg na te inwestycję został unieważniony. Burmistrz Ropczyc w wywiadzie do lokalnej gazety stwierdził, że samorząd ropczycki został pozbawiony jakichkolwiek środków z samorządu wojewódzkiego, a wiadukt na Czekaju jest w bardzo złym stanie.

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie zapewnia, że wszystkie inwestycje będą realizowane

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, a dokładnie dyrektor Piotr Miąso odniósł się do powyższych informacji. Unieważnienie postępowania przetargowego na wyżej wymienione zadania drogowe realizowane przez PZDW tłumaczone jest tym, że nie oznacza to rezygnacji samorządu województwa z tych inwestycji. Zmianie ulegną jedynie źródła finansowania oraz sposób realizacji. Z oczywistych względów zmieniony zostanie również harmonogram. Zadanie zostanie podzielone na dwie części, co jest możliwe ze względu na jego przygotowanie w trzech komplementarnych, ale odrębnych dokumentacjach projektowych i procedurach formalnych.

– Budowa wiaduktu nad linią kolejową nr 91 pozostaje w zakresie przewidzianym do realizacji z udziałem środków z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład, a odcinek drogi wojewódzkiej nr 986 wraz z mostem w Ostrowie będzie realizowany przy udziale środków z programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia lub w całości ze środków własnych z budżetu województwa. Decyzję w tej sprawie Zarząd Województwa Podkarpackiego podjął na posiedzeniu, 31 stycznia. Nie wiem zatem skąd przekonanie burmistrza, że „pieniądze przeznaczone na ten cel, czyli 29 milionów złotych, marszałek województwa zdecydował przenieść na inne inwestycje”, bo jest to nieprawdziwe stwierdzenie – mówi Piotr Miąso, dyrektor PZDW.

Sukcesywnie wykonywane są też przebudowy i odnowy nawierzchni, dzięki którym odcinek Tuszyma – Ropczyce został odnowiony w ponad 70% długości. Wszystkie te działania  wspierane są finansowo przez samorządy gmin, przez które przebiega droga wojewódzka nr 986. Wyjątkiem jest Gmina Ropczyce – dodaje dyrektor.

Sprawę także komentuje radny sejmiku woj. podkarpackiego Jacek Magdoń

Radny wojewódzki Jacek Magdoń ubolewa nad tym, że osoby niezorientowane w
sprawie rozpowszechniają sprzeczne z prawdą informacje i przypomina, że wymienione inwestycje, a więc remont fragmentu drogi wojewódzkiej nr 986 wraz z mostem w Ostrowie oraz budowa wiaduktu nad linią kolejową 91 w Ropczycach to nie jedyne działania samorządu wojewódzkiego na tej drodze z Tuszymy, przez Ropczyce i Wielopole Skrz. do Wiśniowej. Oprócz gotowych do realizacji projektów: wiaduktu, mostu i przebudowy łączącego ich odcinka, PZDW przygotowuje dokumentację projektową dla nowego węzła „Ropczyce” na autostradzie A4 w Ostrowie. To kolejny krok będący skutkiem przeznaczenia na ten cel środków rządowych o co zabiegali parlamentarzyści i ci samorządowcy z powiatu ropczycko-sędziszowskiego, którym zależy na dobrym skomunikowaniu Ostrowa i Ropczyc z autostradą.

zdjęcie autostrada w Ostrowie, źródło Biuro Prasowe UMWP

Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

W pewnych momentach samorząd Ropczyc radzi sobie dobrze a w pewnych źle. Pomimo wszystko uważam, że dość już i trzeba koniecznie zmienić władze.

Fan Fica
Fan Fica
1 rok temu

Komitet wyborczy Samorząd i Gospodarka powinien skrót swój “SiG” zamienić na Starcy i Gapie
Jak oglądam te sesje online i widzę radnych z tego ugrupowania to mam przed oczami obraz pychy, cwaniactwa i lisiej chytrości. Ostatnia sesja i wypowiedź radnego Fica w/t konieczności zapewnienia m.in. uczniom wyznaczonych miejsc do palenia to jakiś absurd. Wypowiedź oderwana od rzeczywistości. Szkoła to miejsce do zdobywania wiedzy, przyjaciół i zainteresowań a nie miejsce do palenia tytoniu bądź wyrobów tego typu.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Fan Fica

Trzeba głosować przeciwko nim- prosta sprawa.

mieszkaniec gminy Ropczyce
mieszkaniec gminy Ropczyce
1 rok temu

Dlaczego gmina Ropczyce jest wyjątkiem? Dlaczego Burmistrz nie może dogadać się z województwem i robić dobre rzeczy dla mieszkańców? W okolicy samorządy ściągają kasę, dają dofinansowania, bo każdy wie, że to zostanie tu dla ludzi. A tu nie, bo PSL ropczycki nie zamierza z PiS-em ropczyckim rozmawiać, bo jak tu pochwalić PiS i stwierdzić, że jednak jest skuteczny. I CIERPIMY, ale już tylko do wyborów.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Oby tylko do wyborów!! ODSUNĄĆ PSL OD WŁADZY W ROPCZYCACH !!!!!!!!!!!!!!

mieszkaniec
mieszkaniec
1 rok temu

Przykre, że brakuje odpowiedzialności za słowa,

Katamita proboszcza
Katamita proboszcza
1 rok temu

Pan Bujak sam już nie wie gdzie się obrócić i powiedzieć kolejną bzdurę. Już od dłuższego czasu jego wypowiedzi mają znamiona kompletnego braku wiedzy i choćby minimalnego zorientowania w tematach, w których zabiera głos, że o szkodliwości jego działań dla interesu Ropczyc już nie wspomnę. Już od bardzo dawna Sędziszów rozwija się znacznie szybciej niż Ropczyce, które stanęły w miejscu jakieś 13 lat temu, gdy wybudowano obwodnicę. Ostatnie 7-8 lat rozwoju Sędziszowa, to też trzeba przyznać, to zasługa tamtejszych powiązań z PiSem, ale z drugiej strony Moskal i Pupa też są mocno sklejeni z Bujakiem – niby inne partie, ale tak naprawdę to jedna klika. No i Bujak, który wszystko odtrąca, a ci idą do Sędziszowa.

Powiedzmy to wprost- panie Bujak, daj pan już sobie spokój i odejdź póki jeszcze wśród niektórych masz jakieś poszanowanie.

Michał
Michał
1 rok temu

Czyli nasz Bolesław standardowo robi szum by później podpisać się pod wspólnym sukcesem, którego w głównej mierze autorami są lokalni parlamentarzyści i samorządowcy. Panie burmistrzu, szykuj Pan dętki. Po remoncie będzie Pan śmigał rowerem po nowej nawierzchni.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Michał

Głosować trzeba przeciwko Samorząd i Gospodarka! Do zobaczenia przy urnie!

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

oni umieją ale podatki podnosić

10
0
Would love your thoughts, please comment.x