Orzech promocje

Autokary dla Ropczyc i Wielopola dofinansowano z PFRON

W minionych dniach miało miejsce istotne wydarzenie. Podpisanie przez władze lokalne aneksu do umowy z PFRON umożliwiło zakup autokarów, przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych z naszego powiatu. Szczegóły znajdziecie poniżej.
Ważny aneks

W poniedziałek, 20 września 2021 roku, w ramach ,,Programu wyrównywania różnic między regionami III’’ złożono podpisy na Aneksie (Nr 1) do umowy pomiędzy Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, oddział w Rzeszowie, a Powiatem Ropczycko-Sędziszowskim. PFRON reprezentowany był przez Pana Macieja Szymańskiego – Dyrektora i pełnomocnika zaś Powiat Ropczycko-Sędziszowski przez Pana Witolda Darłaka – Starostę oraz Panią Bernadetę Frysztak –  Wicestarostę Powiatu.

Na co przeznaczono środki?

Ze środków PFRON dofinansowano:

  • Zakup autokaru na 18 miejsc, przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich, dla WTZ (Warsztatów Terapii Zajęciowej) Ropczyce Caritas Diecezji Rzeszowskiej, na kwotę 157 336,70 zł (udział środków PFRON – 80%);
  • Zakup autobusu na 23 miejsca, przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich, na potrzeby dowozu osób niepełnosprawnych do specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych dla Gminy Wielopole Skrzyńskie, na kwotę 240 071 złotych (udział środków PFRON – 70%).

Łączna kwota dofinansowania wyniosła 397 407,70 zł.

fot. Starostwo Powiatowe w Ropczycach

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wodzu
Wodzu
2 lat temu

Witus. A ile kosztuje bochenek chleba? Części samochodowe też drogie jak nigdy. Wina Tuska?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x