Orzech promocje

Piast wygrał czwarty raz i to jest lider

Efektowną wygraną odnieśli w meczu 6 kolejki Keeza klasy okręgowej Dębica, piłkarze Piasta Wolica Piaskowa. Po tej serii gier zespół prezesa Dariusza Szczęcha jest na czele 19-drużynowej ligi, z dwoma punktami przewagi nad ekipą Chemika Pustków. Popularni „Chemiczni” mają jednak jeden mecz mniej od Piasta rozegrany.

Piast Wolica Piaskowa – Victoria Czermin 5-0 (2-0)

Ekipa trenera Marka Kanacha pewnie i efektownie zwyciężyła rywala z powiatu mieleckiego. Było to jej czwarte zwycięstwo w piątym meczu najwyższego ligowego szczebla Podokręgu Dębica 2021/22. Bramki zdobywali Paweł Idzik -2, Artur Kuc, Marcin Śliwa i Damian Przydział po 1.

Lechia Sędziszów Młp. – Smoczanka Mielec 4-1 (1-0)

Sędziszowianie w pojedynku z teamem trenera Patryka Krzystyniaka wygrali czwarty ligowy bój w trwających ligowych zmaganiach. Gole dla drużyny grającego szkoleniowca Lechii, Dariusza Frankiewicza strzelili Paweł Branas, Bartłomiej Posłuszny oraz dwa wychowanek Resovii Rzeszów, Amadeusz Krupa. Dwie ostatnie bramki dla Lechii padły niedługo przed końcowym gwizdkiem arbitra (89 minuta i 90+1 minuta).

Pogórze Wielopole Skrz. – Czarnovia Czarna 3-3 (1-1)

Wielopolanie przegrywali  już w 7 minucie pojedynku z zespołem z powiatu dębickiego. Na kwadrans przed końcem spotkania Pogórze prowadziło 3-2 po bramkach Patryka Gruszki, Tomasza Cynarskiego i Daniela Szkotnickiego. Team z powiatu dębickiego nie pasował. Walczył ambitnie i ugrał punkt po trafieniu Damiana Sochy, długoletniego piłkarza Igloopolu Dębica, który latem bieżącego roku trafił do zespołu z Czarnej.

Atut Podborze – Płomień Zagorzyce 3-1 (2-0)

Zagorzycanie w powiecie mieleckim przegrali trzeci mecz w sezonie 2021/22. Honorowego gola dla drużyny trenera Dariusza Kazneckiego, przy stanie 3-0, siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry, zdobył wychowanek Płomienia, Jaromir Kłósek.

Wszystkie mecze rozegrano sobotnim popołudniem 4 września.

Miejsca powiatowych drużyn w tabeli: 1. Piast Wolica Piaskowa (12 punktów, 21-6 bramki), 3. Lechia Sędziszów Młp. (9 punktów, 16-6 bramki), 6. Pogórze Wielopole Skrz. (6 punktów, 10-8 bramki), 17. Płomień Zagorzyce (4 punkty, 11-16 bramki).

Najbliższe mecze: Płomień Zagorzyce – Lechia Sędziszów Młp., Team Przecław – Piast Wolica Piaskowa, Chemik Pustków – Pogórze Wielopole Skrz. Gry te zaplanowane są na 8 września (środa, godzina 17).

źródło zdjęcia: fb Piast Wolica Piaskowa