Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Ropczyce uczciły Narodowe Święto Niepodległości

Tegoroczne Narodowe Święto Niepodległości w Ropczycach miało bardzo uroczysty charakter. Patriotyzm, nie tylko lokalny, dało się dzisiaj odczuć.
Jak świętowano ten doniosły dzień ?

Przypomnijmy, że 103 lata temu, na mocy traktatów międzynarodowych m.in. w Wersalu, Polska odzyskała niepodległość i ponownie została naniesiona na mapę Europy i Świata. Tegoroczne obchody jednego z najważniejszych polskich świąt państwowych, 11 listopada, rozpoczęły się tradycyjnie w ropczyckiej Farze, gdzie o godzinie 9:30 odprawiona została Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny. Po Mszy Świętej odbył się przemarsz delegacji oraz wszystkich uczestników. Delegacje złożyły wieńce pod tablicami pamiątkowymi przy Kościele Farnym oraz pod pomnikiem św. Jana Pawła II. Następnie zebrani mieszkańcy i goście przeszli na ropczycki rynek.

Obchody na ropczyckim Rynku

Tutaj, po złożeniu kwiatów pod Pomnikiem Pamięci, do zebranych zwrócił się Burmistrz Ropczyc, Pan Bolesław Bujak. W dalszej części obchodów, program artystyczny przedstawiła Ropczycka Orkiestra Dęta oraz Międzyszkolny Zespół Pieśni i Tańca HALICZ. Zwieńczeniem uroczystości narodowego święta niepodległości był świetny występ patriotyczny, który w sali widowiskowej ropczyckiego Centrum Kultury, zaprezentowała społeczność Szkoły Podstawowej im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej. Nosił on tytuł „Niepodległa, niepokorna – Polska – to nasza Ojczyzna”.

Pobiegli dla Niepodległej Polski

Tego dnia można też było podziwiać wystawę, zorganizowaną przez Bibliotekę Publiczną w Ropczycach, pod tytułem „Ojcowie Niepodległości”. Imprezami sportowymi, towarzyszącymi obchodom narodowego święta niepodległości w Ropczycach był także mecz piłkarski Błękitni Ropczyce – Polonia Przemyśl (Błękitni wygrali 5:2) oraz bieg, skierowany do uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Miasta i Gminy Ropczyce. Zapisy prowadziło Centrum Kultury. Dodatkowymi atrakcjami były rogale Świętego Marcina oraz kuchnia polowa, na której przygotowano pyszną grochówkę. Zarówno biegacze, jak i kibice wykazali się dużym zaangażowaniem.

fot. R. Wojnarowski – TVM, Szkoła Podstawowa w Niedźwiadzie Dolnej

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec
mieszkaniec
2 lat temu

Wstyd wstyd wstyd przy tak ważnym świecie.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x