Daniel Obajtek

Rozbój w biały dzień, sprawcy ukradli 158 tys. złotych

15 marca br. po godzinie 16 w okolicach ulicy Kościuszki w Ropczycach doszło do napadu na kobietę na tle rabunkowym. Nieznani sprawcy wybili szybę w samochodzie kobiety i grożąc jej ukradli torebkę, w której znajdowało się około 158 tys. zł w różnej walucie.

Jak informuje nas Krzysztof Ciechanowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie:

(…) n/n sprawcy posługując się narzędziami przypominającymi młotek, dokonując rozbicia szyby w pojeździe i grożąc natychmiastowym użyciem przemocy wobec pokrzywdzonej oraz szarpiąc się z pokrzywdzoną, dokonali zaboru w celu przywłaszczenia jej torebki wraz z jej zawartością w postaci pieniędzy o różnych nominałach i w różnej walucie stanowiącej kwotę około 158.000,00 zł.

Śledztwo w tej sprawie o czyn z art. 280 §1 k.k. (Kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12) prowadzi Prokuratura Rejonowa w Ropczycach.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Los vatos locos
Los vatos locos
2 lat temu

Nie trzeba być psem żeby zdać sobie sprawę ze kolesie znają ofiarę.Wiedzieli ile mogą mniej więcej ukraść .Nikt nie jest taki jebniety żeby walić młotkiem i narażać się na kwadrat za pare setek.Daje sobie recenuciac ze oni znają ofiarę.Ktoś ze znajomych (bardzo bliski kreg) albo nawet współpracownik

1
0
Would love your thoughts, please comment.x