Orech promocje

Osłona karnisza – detal, który odmieni wnętrze

Ozdobne karnisze powoli wychodzą z mody. Na fali trendu na minimalistyczne, oszczędne w dekoracjach mieszkania okazało się, że coraz większą popularnością cieszą się osłony karnisza. Tak niewielki detal może błyskawicznie odmienić charakter całego wnętrza.

Osłona karnisza do zabudowy

Ukrywanie karnisza staje się powoli standardem w pracach wykończeniowych wnętrza. Nic dziwnego, osłona karnisza może skutecznie odmienić całą aranżację. Idealnie sprawdza się w minimalistycznych wnętrzach i stylach, gdzie oszczędność jest kluczowa. Bardziej zdobne wzory można zastosować w pomieszczeniach w stylu klasycznym. Są idealnym uzupełnieniem stiuków i sufitowych kasetonów, świetnie z nimi współgrają. Trzeba tylko wybrać odpowiedni wzór, który będzie dobrze współgrał z resztą aranżacji mieszkania.

Ukryte karnisze sprawdzają się w każdym pomieszczeniu. Ich schowanie jest bardzo proste. Listwy do zabudowania karnisza można bardzo łatwo zamontować. Wystarczy tylko chwila pracy z wiertarką, by osiągnąć wymarzony efekt wizualny.

Rodzaje osłon do karnisza

Osłony karnisza mogą być bardzo różne. Najprostsza z nich to prosta maskownica bez żadnych ozdób, którą montuje się tuż przez karniszem, by go zasłonić. Jednak na tym nie trzeba wcale poprzestać. Większość osłon do karnisza to bardziej dekoracyjne listwy, ozdobione wgłębieniami, podobne do stiuków i listew podsufitowych. Najczęściej są wykonane ze styropianu pokrytego masą sztukatorską. Dzięki temu są lekkie, ale niezwykle odporne na uszkodzenia.

Ciekawym rozwiązaniem są także osłony karnisza wyposażone w listwy LED. Rzucają dyskretne światło, co jest bardzo praktyczne zwłaszcza wieczorem, kiedy chcesz wyciszyć się przed snem. Nie można jednak pominąć aspekt wizualny takiego rozwiązania. Osłony do karnisza LED są po prostu bardzo atrakcyjne. Diody efektownie podświetlają ozdoby na oknach i dają ciepłe, przyjemne światło. Na dodatek są bardzo dyskretne, więc w ciągu dnia karnisz jest całkowicie schowany za maskownicą. Wieczorem natomiast okno jest podświetlone, a delikatny poblask tworzy intymną, przytulną atmosferę w każdym pomieszczeniu.

Prosta osłona karnisza do minimalistycznego wnętrza

Osłony do karnisza sprawdzą się we wszystkich aranżacjach, nawet tych klasycznych czy wręcz rustykalnych. W niektórych stylistykach jednak są naprawdę nieodzowne. Przede wszystkim warto zastosować je w minimalistycznym wnętrzu. Proste, srebrne i kanciaste karnisze nie są szczególnie atrakcyjne, a te drewniane lub bogato zdobione nie pasują do wystroju.

Biała osłona karnisza sprawdzi się także w stylu skandynawskim i marynarskim. Oba bazują na połączeniach stonowanych kolorów z bielą i ostrożnie wykorzystują dekoracje. Dlatego gładka maskownica do karnisza idealnie wpisuje się w ich stylistykę. Nie przytłacza okna i można dopasować do nich inne elementy dekoracyjne. Listwy można pomalować i nadać im kolor, który będzie pasował do odcienia ścian czy sufitu.

Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.