CERTUS rozliczymy twój PIT

36 tysięcy na leczenie Wojtusia – to również wasza zasługa

4 grudnia odbył się Mikołajkowy Bieg Charytatywny dla Wojtusia z Wielopola Skrzyńskiego. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Na leczenie i rehabilitację chłopca liczy się każda złotówka. Organizatorzy biegu -Stwarzyszenie Młodzi Aktywni – podsumowali akcję. Podczas biegu i późniejszych wpłat udało się uzbierać 36 tysięcy złotych.

Pamiętajmy nadal o Wojtusiu. Rodzice prowadzą zbiórkę TUTAJ. Można też przyłączyć się do licytacji – przekazując fanty lub licytując TUTAJ.

Poniżej kilka słów o walecznym Wojtusiu.

Wojtuś urodził się 8 grudnia 2017 roku ze skrajnym wodogłowiem, później zdiagnozowano u niego także zespół genetyczny Walkera-Warburga, głęboki niedowład czterokończynowy i neuropatię niedokrwienną obu oczu. Lekarze nie dawali chłopcu szans na przeżycie, jednak codziennie zaskakuje on swoją wolą walki i chęcią życia. Przeszedł 7 operacji, a także przebywał kilka razy na intensywnej terapii, gdzie jego stan wielokrotnie był krytyczny. Wojtuś jest dzieckiem leżącym, nie trzyma główki, jest bardzo wiotki, nie mówi. Jest całkowicie zależny od rodziców. Niedawno założono mu rurkę tracheostomijną, która ma go uchronić przed częstym zapaleniem płuc i pobytami w szpitalu. Pomimo wielu schorzeń Wojtek jest bardzo pogodnym dzieckiem, a jego uśmiech topi wszystkie serca. Swoim rodzicom dodaje siły do dalszej walki z ogromem przeciwności, jakie spotykają ich każdego dnia.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x