Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Delegacja Ropczyc na Jarmarku Stropkovskim

W miniony weekend 5-7 sierpnia 2022 w słowackim Stropkovie uroczyście obchodzono Dni Miasta, zwane także Jarmarkiem Stropkovskim. Ponieważ od wielu lat jest to miasto partnerskie Ropczyc, zastępca burmistrza Pan Marek Misiura i dyrektor Centrum Kultury Pani Sylwia Ruszel wzięli udział w otwarciu imprezy.

Jarmark z tradycją

Jarmark Stropkovski jest to święto miasta, organizowane co roku od niemal 30 lat. W tym roku także było doskonałą sposobnością do podziwiania wystaw, występów zespołów ludowych oraz rozmów o kulturowym i ekonomicznym bogactwie. W wydarzeniu tym, obok delegacji z Ropczyc, uczestniczyli również samorządowcy innych miast partnerskich z Polski, Czech oraz Ukrainy.

Partnerstwo Stropkova i Ropczyc

Partnerstwo pomiędzy miastami z różnych krajów ma na celu dążenie do ich rozwoju w dziedzinach gospodarki, sportu i kultury. Stropkov i Ropczyce prawie 20 lat temu (rok 2003) podpisały porozumienie o współpracy, którą to realizują poprzez wymianę zespołów muzycznych, klubów sportowych, a także organizację wspólnych wydarzeń, imprez i konferencji.

fot. UM Ropczyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *