Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Pole biwakowe nad zalewem w Kamionce będzie odnowione

Władze Gminy Ostrów postanowiły odnowić tereny nad zalewem w Kamionce. Prace rewitalizacyjne mają sprawić, że to miejsce będzie bardziej nowoczesne, a przy tym bezpieczne i komfortowe. Pierwszy etap zostanie zakończony jeszcze tego lata.
Popularne miejsce na mapie Podkarpacia

Zalew w miejscowości Kamionka jest znany nie tylko w powiecie ropczycko-sędziszowskim, ale też w całym województwie podkarpackim. Władze Gminy chcą nadać temu miejscu dawną świetność. Wójt udzielił wywiadu dla TV Sędziszów Małopolski, gdzie opowiada o planach dla tego miejsca.

Pole biwakowe i te tereny były dzierżawione przez Klub Kaskada Kamionka, jednak my postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce i niniejszym to czynimy, rozpoczynając tu inwestycje. – Przyznaje Wójt Gminy Ostrów, Grzegorz Ożóg.

Jakie plany ma Gmina?

Pierwszy etap to wyremontowany plac zabaw, wymiana sanitariatów, przeobrażenie budynków. Czekamy na wyłonienie wykonawcy tych prac. Zrealizowaliśmy część ogrodzeniową, co będziemy kontynuować. Drugi etap jest bardziej poważny, związany ze stosownymi pozwoleniami (…) Przewidziana jest tutaj część dla kamperów, część plażowa i część pola namiotowego. – wylicza Wójt Ożóg.

W Kamionce jest popularne łowisko, ale kąpiele narazie nie będą tu możliwe. Być może się to zmieni. Władze planują zakup sprzętu wodnego do wynajęcia. Kamionka słynie z koncertów i imprez, a po remoncie samorząd nadal planuje organizować w tym miejscu imprezy dla mieszkańców i nie tylko.

Warto dodać, że dla bezpieczeństwa osób spędzających czas w tym miejscu, teren będzie monitorowany, a choć wstęp będzie płatny, to dla mieszkańców Gminy Ostrów będą atrakcyjne promocje.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x