Orzech promocje

Nowa Szkoła Podstawowa w Witkowicach – Ogłoszenie przetargu na budowę

Rozpoczęcie budowy szkoły podstawowej na osiedlu Witkowice stanowi ważny krok naprzód dla lokalnej społeczności. Ta długo wyczekiwana inwestycja edukacyjna zwiastuje nowe możliwości dla młodych mieszkańców, stanowiąc kamień milowy w rozwoju edukacyjnym Ropczyc.

Ogłoszenie przetargu na budowę

Gmina Ropczyce ogłosiła przetarg na I etap budowy, a oferty można składać do 18 grudnia. Ten ważny krok otwiera drogę do realizacji projektu, który od dawna jest wyczekiwany przez mieszkańców.

Wspólne starania mieszkańców

Rozpoczęcie budowy szkoły w Witkowicach to znaczące wydarzenie dla lokalnej społeczności. Inwestycja ta, będąca efektem wspólnych starań mieszkańców nie tylko zmieni krajobraz edukacyjny miejscowości, ale również przyczyni się do dalszego rozwoju całego osiedla. Warto śledzić postępy w realizacji tego ambitnego projektu, który jest dowodem na to, że zaangażowanie i współpraca mogą przynieść wymierne korzyści dla społeczności lokalnej.

Źródło zdjęć: Gmina Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
7 miesięcy temu

…”starania od 5 lat”, a czemu od 5 lat, skoro tyle kadencji rządzi pan BB?

Anonimowo
Anonimowo
7 miesięcy temu

Jedno mnie tylko męczy: Witkowice już ogłosiły autonomię? Nowa szkoła na OSIEDLU WITKOWICE. Przecież to jest część Ropczyc. A pisze i mówi się o tym jakby to była osobna jednostka, dajmy na to gmina. Osiedle to bardzo się rozwija i super, byle tylko ta szkoła nie stała pusta.

Max
Max
7 miesięcy temu

Już jedna nowa szkoła w Brzezówce stoi pusta!

Anonim
Anonim
7 miesięcy temu

W Brzezówce już jedna szkoła stoi niedawno wybudowana i pusta dodatkowo trzeba to ogrzewać,kto za to odpowiada?

Anonimowo
Anonimowo
7 miesięcy temu

Inicjatorem budowy szkoły w Witkowicach był i jest Burmistrz Ropczyc. Urząd Miejski podjął starania i przeprowadził z sukcesem: 1. Odkupienie działki od parafii Witkowice, 2. Zlecenie i sfinansowanie Projektu Budowy Szkoły, 3. Uzyskanie Pozwolenia na budowę, 4. Ogłoszenie przetargu dla wykonawców.

Bez finansowania zewnętrznego (rządowego albo unijnego) żadna gmina nie wybuduje takiego obiektu. Rząd PiS zwlekał 5 lat z przyznaniem dofinansowania.

Anonimowo
Anonimowo
7 miesięcy temu

Nowa szkoła całkiem spoko, ale do środka trzeba zatrudnić projektanta, żeby tym dzieciom zaprojektował przyjazne przestrzenie wspólne, jakieś siedziska na korytarzach, strefy relaksu, przyjazną bibliotekę, odpowiednie toalety… Z wierzchu wygląda to na nowocześniejszą budę. A w Ropczycach potrzeba szkoły z XXI wieku- dla uczniów! Nie durnych klas z ławkami.

mieszkaniec
mieszkaniec
7 miesięcy temu

Serdeczne podziękowania dla Pana Kazimierza Moskala, dziękujemy.

Polak
Polak
7 miesięcy temu
Reply to  mieszkaniec

dziękujemy za blokowanie funduszy na tą szkołę?

8
0
Would love your thoughts, please comment.x