Orzech promocje

Nadajniki 5G w Lubzinie. Kontrowersyjna inwestycja – mieszkańcy apelują

Mieszkańcy Lubziny, miejscowości w powiecie ropczycko-sędziszowskim, od dłuższego czasu żyją w niepokoju i frustracji z powodu planowanej budowy masztu z nadajnikiem 5G w ich okolicy. Ta inwestycja spotkała się z dezaprobatą społeczności, która czuje się pominięta i zaskoczona brakiem konsultacji w tej sprawie. To wywołało burzę emocji wśród mieszkańców i budzi poważne obawy dotyczące zdrowia, wartości nieruchomości oraz ogólnego rozwoju Lubziny.
Brak konsultacji i informacji

Sprawa budowy masztu 5G w Lubzinie wyszła na jaw po przesłaniu listu mieszkańców do redakcji RRS24, którzy wyrażają swoje zdanie na ten temat. Zdaniem autorów listu, miejscowa społeczność nie została należycie poinformowana o planowanej inwestycji, co wydaje się nieodpowiednie w demokratycznym społeczeństwie.

Jak informują: – Sołtys Lubziny otrzymał powiadomienie o planowanej inwestycji w lutym tego roku, ale informacje te nie zostały odpowiednio rozpowszechnione wśród mieszkańców. To jest szczególnie istotne, biorąc pod uwagę, że budowa masztów 5G budzi skrajne emocje i kontrowersje w wielu społecznościach.

Lokalizacja masztu 5 G

Maszt ma być zlokalizowany w niewielkiej odległości od zabudowań mieszkalnych, co budzi poważne obawy:

Wiele rodzin postanowiło zbudować swoje domy tutaj, aby uciec od zgiełku miasta i cieszyć się spokojem wiejskiego życia. Dookoła jest wiele działek, które mogłyby zostać zabudowane, co otwierałoby drzwi do rozwoju społeczności, a tym samym do realizacji nowych projektów przez władze.

Obawa o zdrowie i życie

Niedaleko planowanej lokalizacji masztu znajduje się również Dom Pomocy Społecznej. Jak piszą mieszkańcy:

Kiedyś powstał pomysł aby na kominie tego budynku zamontować podobne anteny. Na szczęście projekt ten został zatrzymany, Starostwo w Ropczycach poparło odmowę. Wpływ promieniowania był powodem, dla którego pomysł montażu anten na Domu Pomocy Społecznej został zatrzymany. Jak widać zdrowie mieszkańców Domu Pomocy Społecznej leżało komuś na sercu.

Mieszkańcy Lubziny również obawiają się o zdrowie i życie swoje ,a przede wszystkim swoich dzieci.

Obniżenie wartości nieruchomości

Kolejnym argumentem mieszkańców, który przemawia przeciwko lokalizacji masztu, jest obniżenie wartości nieruchomości w okolicy:

Wartość nieruchomości i działek w okolicy masztu drastycznie spada. Jest to dramat wielu rodzin, które pracowały ponad swoje siły, spłacały wysokie kredyty, aby zapewnić godne warunki do życia swoim dzieciom. Tymczasem jeden podpis na pozwoleniu na budowę bez konsultacji z większym gronem mieszkańców zniweczył ich wieloletni trud i wysiłek.

Mieszkańcy Lubziny apelują do władz

Apelujemy do lokalnych władz i prosimy o pomoc w tej sprawie i podjęcie stosownych kroków, aby tą inwestycje zatrzymać.  W internecie można przeczytać wiele artykułów o tym jak bardzo w podobnych sytuacjach gminy i starostwa wspierały swoich mieszkańców i im pomagali . Na to również liczy społeczność Lubziny.

Niedługo wybory, będziemy oddawać nasze głosy. Chcemy je oddać w ręce odpowiednich osób. Takich osób i instytucji, które będą dbały o dobro i spokojne życie swoich mieszkańców, które będą się liczyły z naszym zdaniem , a nie traktowały nas przedmiotowo. To czas próby, czas w którym możecie pokazać czy zależy wam na ludziach, czy tylko liczą się interesy.

Warto podkreślić, że mieszkańcy Lubziny nie są przeciwnikami nowych technologii, ale uważają, że inwestycje w nadajniki 5G powinny być odpowiednio zlokalizowane, z dala od zabudowań mieszkalnych:

Inwestycje te nie powinny zaburzać krajobrazu i spokoju społeczności. Istnieje wiele innych miejsc w Lubzinie, gdzie taki maszt mógłby zostać zainstalowany bez szkody dla mieszkańców.

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rysiek z klanu
Rysiek z klanu
9 miesięcy temu

kury się przestaną nieść a byki się ocielą…
masakra…kto wierzy w takie brednie…

Anonimowo
Anonimowo
9 miesięcy temu

Ludzie, wszyscy wiedzą, że 5G to ściema, nic wam nie grozi. Bujdy rozpowszechniane przez rosyjskie służby powtarzacie jak prawdę. Nie zbudują w Lubzinie to zbudują w Dębicy. Nie zatrzymacie rozwoju. W Gnojnicy budują i nic się tam nie dzieje. Krowy zielonego mleka nie dają, a mężowie nie zaczęli słuchać żon. Spokojnie!

zbulwersowany
zbulwersowany
9 miesięcy temu

W Gnojnicy zrobili to w białych rękawiczkach, ludzie zorientowali się dopiero jak zaczęli prace. Czy tak można?

mieszkaniec
mieszkaniec
9 miesięcy temu

Identyczna sytuacja ma miejsce w Gnojnicy Dolnej, ludzie zostali zaskoczeni i też nic nie można zrobić. Wszystko po cichu. Ludzie są wkurzeni.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x