Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Dopłaty do wody i kanalizacji w gminie Ropczyce

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie zatwierdziło taryfę na kolejne 3 lata. Od lipca 2021 roku podwyżka będzie na poziomie 6%. Mieszkańcy na razie nie odczują wzrostu opłat. Gmina będzie stabilizować podwyżkę poprzez dopłaty.

Samorząd gminy Ropczyce do każdego m3 wody będzie dopłacał 40 groszy i do każdego m3 ścieków 2,50 zł. Na chwilę obecną dopłaty ustalone są na ten rok. W grudniu będzie uchwalany budżet na nowy rok i wtedy zapadnie decyzja co dalej. W gminie Ropczyce budowane są kolejne sieci wodociągów i kanalizacji przez co PUK musi płacić wyższe podatki. Jednak, aby nie podnosić drastycznie cen mieszkańcom, samorząd zadecydował, że przekaże większe środki spółce jako wkład własny. O planowanych podwyżkach pisaliśmy już tutaj.  

źródło zdjęcia: PUK Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ropcz
ropcz
2 lat temu

“PGWWP zatwierdziło taryfę na kolejne 3 lata. Od lipca 2021 roku podwyżka będzie na poziomie 6%. Mieszkańcy na razie nie odczują wzrostu opłat. Gmina będzie stabilizować podwyżkę poprzez dopłaty.” – coś pięknego 😀 Podnosimy ceny ale zrobimy dopłaty żeby nie było widać podwyżki na rachunku. Chyba, że nam podskoczycie i np. zagłosujecie nieprawidłowo – wtedy dopłaty się skończą. Wniosek? Partia jedynym gwarantem niskich rachunków. Podnieś na nas rękę to Ci tę rękę utniemy.

A.
A.
2 lat temu

A co z dopłatą za wywóz szamba? Szanowny Pan Burmistrz naobiecywał że wybuduje kanalizację, kazał zrobić szambo jako “tymczasowe rozwiązanie” i tyle w temacie. A przydomowej oczyszczalni nie wolno, bo przecież jest kanalizacja już zaprojektowana. I tak już ładnych parę lat…

Jan
Jan
2 lat temu

“Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie zatwierdziło taryfę na kolejne 3 lata. Od lipca 2021 roku podwyżka będzie na poziomie 6%. Mieszkańcy na razie nie odczują wzrostu opłat. Gmina będzie stabilizować podwyżkę poprzez dopłaty.” – tłumaczenie ekonomii dla debili.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x