Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

JESTEŚ OSOBĄ POKRZYWDZONĄ PRZESTĘPSTWEM – SKORZYSTAJ Z POMOCY

Od dziś obchodzony jest „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Ropczycka komenda, podobnie jak w latach ubiegłych, czynnie włączyła się w przedmiotowe działania. W dniach od 21 do 27 lutego br. każdy zainteresowany może zgłosić się po bezpłatną poradę prawną. Policjanci dyżurować będą w Komendzie Powiatowej Policji w Ropczycach oraz Komisariacie Policji w Sędziszowie Małopolskim w godzinach od 8 do 14.

Obchody „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Mogą nią być bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne, udzielane w sądach, prokuraturach, komendach policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych. Porad udzielać będą prokuratorzy, asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcy prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi, policjanci oraz inni specjaliści.

Wszystkim, którzy się zgłoszą udzielane będą porady w zakresie m.in.: praw przysługujących osobom doświadczającym przemocy domowej oraz możliwości uzyskania różnych form specjalistycznej pomocy, zgodnie z obowiązującym prawem.

W Komendzie Powiatowej Policji w Ropczycach w okresie od 21 do 27 lutego bieżącego roku dyżur pełni – asp.sztab. Agata Przybektel. 47 82 24 335, w Komisariacie Policji w Sędziszowie Małopolskim –asp. Kamil Saj, tel. 47 82 24 525. Osoby zainteresowane będą mogły uzyskać pomoc i bezpłatne porady. Dyżurujący policjanci będą także kierować pokrzywdzonych, w celu uzyskania dalszego wsparcia, do podmiotów, które w 2022 roku świadczą pomoc z Funduszu Sprawiedliwości – Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

źródło: KPP Ropczyce

2 komentarze na temat “JESTEŚ OSOBĄ POKRZYWDZONĄ PRZESTĘPSTWEM – SKORZYSTAJ Z POMOCY

 • 21 lutego 2022 o 21:44
  Permalink

  Pani Agata to super policjantka! Na pewno udzieli fachowej pomocy i właściwie pokieruje pokrzywdzone osoby. Oby takich więcej w naszym powiecie.

  Odpowiedz
 • 21 lutego 2022 o 13:29
  Permalink

  Zarówno Pani Agata jak i Pan Kamil są osobami niezwykle kompetentnymi żeby udzielić pomocy. Polecam serdecznie kontakt z w/w osobami. Pomogą !!!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.