Orzech promocje

Święto 3 maja w Wielopolu Skrzyńskim

W 1791 roku Sejm Wielki uchwalił, a Król Stanisław August Poniatowski podpisał, akt Konstytucji 3 maja, nadając nowy bieg historii Polski. Na pamiątkę tej rocznicy w Wielopolu Skrzyńskim odbyła się uroczystość patriotyczna.
Obchody 3 maja w Wielopolu

W Wielopolu Skrzyńskim obchody Święta Konstytucji rozpoczęły się złożeniem kwiatów przy pomniku „Uczestnikom walk o wolną Polskę”. Delegacje złożyły kwiaty w imieniu posłów, senatorów, starosty, wójta, radnych, szefów instytucji kulturalno-oświatowych i innych przedstawicieli samorządu lokalnego. O godzinie 16:00 rozpoczęła się Msza Święta w intencji Ojczyzny, koncelebrowana przez Księży z Parafii pw. NMP Wniebowziętej w Wielopolu Skrzyńskim.

Z pewnością istotnym wydarzeniem tego dnia był program artystyczny w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim. Po uroczystym odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” do zebranych przemówił Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie, Marek Tęczar, który przypomniał dzieje narodu polskiego związane z uchwaleniem Konstytucji 3 maja.

Program artystyczny

O godzinie 17:00 na scenie Ośrodka Kultury i Wypoczynku wystąpili:

  • Zespół Regionalny „Wielopolanie” – zatańczyli oni tradycyjnego „Poloneza”;
  • Zespół wokalno-instrumentalny – im zawdzięczamy piękne wykonanie pieśni patriotycznych w programie muzycznym pt. „Jest taki kraj” (skład: Grzegorz Piękoś – instrumenty klawiszowe, Anna Gąsior – gitara, skrzypce, wokal, Dominika Wojnarowska – wokal, Maja i Julia Filipek – wokal);
  • Zespół Mażoretek TIA – wykonały one układy taneczne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x