Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Radni z Klubu PiS przeciwni wycofaniu środków na budowę chodnika

Podczas 50 sesji Rady Miejskiej w Ropczycach radni zagłosowali nad uchwałą o wycofaniu pomocy finansowej samorządowi wojewódzkiemu w kwocie 350 000 zł na budowę chodnika w Łączkach Kucharskich w tym roku.
Problemy gminy

W związku z wszechobecną drożyzną gmina Ropczyce ma problemy z dokończeniem inwestycji drogowych, których koszty rosną. Wykonawca jednej z największych w tej chwili prowadzonych inwestycji, na ulicy Brzozowej, oczekuje od gminy wyrównania straty w wysokości 965 000 zł., grożąc m.in. zaprzestaniem wykonywania prac.
Podczas negocjacji przedstawiciele Gminy Ropczyce i pracownicy firmy z Dębicy umówili się pół na pół – po 450 000 zł. Pierwszą kwotą byłoby 350 000 zł, przeznaczone właśnie na budowę chodnika w Łączkach Kucharskich. Pozostałą kwotę gmina planuje dołożyć z rezerw pochodzących z funduszy drogowych.

Burmistrz wyjaśnia

Ponieważ realizacja inwestycji jest zaawansowana w ponad 80% a termin jej zakończenia się zbliża, gmina chce ją dokończyć kosztem mniej ważnych inwestycji. Chcę prosić Wysoką Radę byśmy jednak wycofywali się z tych zadań, które nie są priorytetowe – zwrócił się do radnych podczas obrad Burmistrz Ropczyc.
Równocześnie z pewnością jak taka będzie decyzja Wysokiej Rady zwrócę się do marszałka z prośbą o realizację tego chodnika z własnych środków. Jeżeli Pan Marszałek by zdecydował jednak o wycofaniu się z budowy tego chodnika w tym roku to zdeklarujemy oczywiście w przyszłym roku podobną kwotę na jego budowę. – zaznaczył Bolesław Bujak.
Jak nie było tego chodnika przez ostatnie 20 lat to jeszcze jeden rok jak go nie będzie, jeśli marszałek nie zdecyduje się wykonać go ze swoich środków, to się nic nie stanie. – dodał Burmistrz.

Jaką decyzję podjęto?

Burmistrz chciał by radni podjęli decyzję o zmianach budżetowych i przesunięciu środków na budowę chodnika w Łączkach na inwestycję drogową na ulicy Brzozowej oraz dołożenie pozostałej kwoty z innego paragrafu, co umożliwiłoby prawnie i finansowo dokończenie przebudowy ulicy Brzozowej. Zwrócił się także do klubu PiS by Radni mieli na względzie dobro Ropczyc, a nie jedynie okazywanie lojalności Marszałkowi. Bolesław Bujak wyraził to w słowach:
Ja proponuję państwo radni z klubu PiS, nie dbajcie aż tak o budżet marszałka pisowskiego, zadbajcie o budżet miasta i gminy Ropczyce, którego jesteście radnymi.
Radny z Klubu PIS, po wystąpieniu Burmistrza, najpierw poprosił o przerwę, by mogli się skonsultować. Następnie podczas głosowania wynik był taki: 10 głosów za, 8 przeciw, 2 wstrzymujące się. Po reasumpcji (ponieważ 2 radnych przyznało się do pomyłki) 10 radnych było za i 10 było przeciw, w związku a czym ta zmiana nie została wprowadzona do porządku obrad.

zdjęcie główne: fragment chodnika w Łączkach Kucharskich / Gmina Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

To niech poproszą swoich partyjnych kolegów o dotację na ten cel! COŚ OSTATNIO DALEJ NIE PUBLIKUJECIE KOMENTARZY

Wiesława zajac
Wiesława zajac
1 rok temu

Najbardziej niebespieczny odcinek szosy bez chodnika proszę niech władze pospacerują poboczem przy takim ruchu jak tam jest.Bedą się targować jaką inwestycje ukończyć a tu lada dzień może ktoś zgińąć pod kołami rozpędzonych samochodów tą wioska też płaci podatki

mieszkanka
mieszkanka
1 rok temu

Chodnik w Łączkach jest potrzebny, bo tamtędy CHODZĄ mieszkańcy, a chodnik na Brzozowej jest chodnikiem donikąd. A może do domu kogoś “ważnego”?

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Kacze pachołki.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Burmistrz ładuje pieniądze na ul. Brzozowa po to żeby miał gdzie rowerkiem jeździć a ludzie w Łączkach chodzą po fosach. Zrobił trzy drogi jedna koło drugiej i wymienił dobre bariery na gorsze ale ładniejsze. Wstyd panie Bujak – wstyd!!!

5
0
Would love your thoughts, please comment.x