Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Akcja podkarpackiej policji – Bezpieczna droga do szkoły

Podkarpaccy policjanci na terenie województwa prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze dbają o to, aby najmłodsi czuli się bezpiecznie. Przypominają dzieciom o zasadach prawidłowego poruszania się po drogach, a szczególnie przechodzenia przez jezdnię.

„Bezpieczna droga do szkoły”, to coroczne działania policjantów z chwilą rozpoczęcia roku szkolnego. W pierwszych dniach września, policyjne patrole pełnią służbę przede wszystkim w rejonach szkół i zwracają uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego.

Policjanci pomogą najmłodszym uczniom w przechodzeniu przez przejście dla pieszych i będą tłumaczyć zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Szczególnym nadzorem mundurowi obejmą placówki, w rejonie których jest największe natężenie ruchu.

Powracające do szkoły, po wakacyjnej przerwie, dzieci i młodzież, często zapominają o własnym bezpieczeństwie. Dlatego apelujemy do kierujących, by zwracali szczególną uwagę na dzieci, które w rejonach szkół przechodzą przez jezdnię. Pamiętajmy, by zwolnić, zatrzymać się i umożliwić przejście oczekującym dzieciom.

źródło KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x