Orech promocje

Nadchodząca zima solą w oku władz powiatu?

Pan Starosta Witold Darłak podczas 42 sesji Rady Powiatu zasygnalizował istotny problem, który czeka nie tylko samorządy, lecz także kierowców. Wszystko wskazuje na to, że nie ominie to również powiatu ropczycko-sędziszowskiego.

Zima naprawdę zaskoczy?

Problem ten dotyczy materiału do zimowego utrzymania dróg, a dokładnie soli. Jak tłumaczył Pan Starosta, zakup soli drogowej był dotychczas realizowany na terenie Białorusi i Ukrainy. Obecnie nie jest możliwy zakup z tego kierunku w związku z wojną, która toczy się za wschodnią granicą kraju. Jedyna kopalnia soli drogowej, z której taki zakup mógłby pochodzić, jest natomiast w sferze zaintereowania GDDKiA.

Słono to kosztuje!

Samorządowcy z sąsiedniego Powiatu Dębickiego dowiedzieli się, że cena za tonę tego materiału zmieni się z około 350 zł. na około 800 – 1000 zł. Samorządy będą miały więc trudny orzech do zgryzienia. Starosta zaznaczył, że postara się znaleźć rozwiązanie, ale już teraz sygnalizuje, że taka sytuacja ma miejsce.

Jeden komentarz na temat “Nadchodząca zima solą w oku władz powiatu?

  • 28 września 2022 o 17:26
    Permalink

    Okazuje się że w Polsce to już nic nie ma .Ani węgla,ani soli ,ropy brak na masło nieliczni mogą sobie pozwolić. Gorzej jak xa komuny .

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *