CERTUS rozliczymy twój PIT

Straciła pieniądze przy zakupie węgla

Ponad 5 tysięcy złotych stracił mieszkanka powiatu ropczycko-sędziszowskiego, która za pośrednictwem jednego z portali internetowych zakupiła węgiel. Zakupu dokonała w okresie letnim, mimo to towar nie dotarł do kupującej. Apelujemy o rozwagę podczas wszelkich zakupów on-line.

Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach zgłosiła się mieszkanka powiatu ropczycko-sędziszowskiego, która powiadomiła, że została oszukana przy zakupie węgla. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że na jednym z portali internetowych znalazła ofertę sprzedaży węgla. Zgłaszająca zakupiła trzy tony węgla o wartości ponad 5 tys. złotych. Od transakcji minęło kilka miesięcy, a kobieta nadal nie otrzymała zamówionego towaru, jak również zwrotu pieniędzy.

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę podczas zakupów internetowych. Super oferta i bardzo atrakcyjne ceny, często mogą świadczyć o tym, że mamy do czynienia z oszustwem. Dokonując zakupu, zwróćmy uwagę na kilka istotnych rzeczy, co może uchronić nas przed strata finansową:

– dokładnie sprawdzajmy oferty i wiarygodność firmy, która jest oferentem towaru,

– cena niższa od innych ofert, może świadczyć, że jest to oszustwo,

– dokładnie sprawdźmy stronę internetową sprzedawcy i platform sprzedażowych, czy nie są one podrobione,

– wybierajmy sposób zapłaty przy odbiorze towaru. Jeśli jedyną opcją jest tylko zapłata on-line, sprawdźmy, czy połączenie z bankowością internetową jest bezpieczne.

źródło materiału KPP Ropczyce

zdjęcie przykładowe pixabay

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lola
Lola
1 rok temu

no niesteturady naszego pisu nas doprowadzily do braku wegla w swoich domach cena wegla peenie byla taka jak na pgg jak osoba starsza bez wsparcia osob bliskich ma sie znac na internecie i wiedziec ze akurat ta strona to oszustwo ?zreszta napewno byla w desperacji

1
0
Would love your thoughts, please comment.x