Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Posłowie zagłosowali przeciwko dotacji dla inwestycji w naszym powiecie. Poseł z Ropczyc również przeciw

15 grudnia 2022 sejm głosował nad projektem ustawy budżetowej na 2023 roku. W poprawkach pojawiły się również dotacje dla Szpitala Powiatowego w Sędziszowie Małopolskim oraz na budowę szkoły w Witkowicach. Nestety sejm odrzucił poprawki. Dużym zaskoczeniem było głosowanie posła Kazimierza Moskala, który był przeciwko.
Niezadowolenie mieszkańców

Głosowanie posła nie umknęło mieszkańcom powiatu. Zaczęli oni wyrażać niezadowolenie m.in w sieci i na portalach społecznościowych. Brak wspierania inwestycji powiatowych zarzucili posłowi również Radni Klubu Samorząd i Gospodarka. W sieci zamieścili oni m.in. taki wpisy:

Z przykrością informujemy, że 15 grudnia 2022r. w głosowaniu sejmowym nr 6 posłowie nie zgodzili się na dotację do Szpitala Powiatowego w Sędziszowie Młp. w wysokości 27 mln zł, o którą wnioskowaliśmy składając odpowiednie pisma w Sejmie RP. Przeciwko dotacji zagłosowali posłowie Prawa i Sprawiedliwości w liczbie 227. Za dotacją było 206 parlamentarzystów z innych ugrupowań.(…) Niestety 15 grudnia 2022r.. Sejm RP negatywnie odniósł się również do budowy szkoły w Ropczycach-Witkowicach. (…) DLACZEGO POSEŁ Z ROPCZYC GŁOSOWAŁ PRZECIW DOTACJI DLA SZPITALA W SĘDZISZOWIE MŁP.?

Jak swoją decyzję tłumaczy poseł?

Poseł Kazimierz Moskal pojawił się na ostatniej sesji Rady Powiatu 29 grudnia 2022 roku. Podczas wystąpienia tłumaczył się dlaczego zagłosował przeciwko dotacjom dla inwestycji w powiecie. ,,Głosowanie, w którym rzekomo ja byłem przeciwko inwestycjom w powiecie to głosowanie łączne nad poprawkami rekomendowanymi prez komisję do odrzucenia. (…) Nie było głosowania jeżeli chodzi o poprawkę na szpital, na szkołę. Było blokowanie wspólne. Było ponad 500 wniosków mniejszości, w tym też i nasze. Te poprawki zaburzyłyby budżet państwa. Zagłosowałem przeciwko, bo byłem za budżetem państwa.”

Głos w sprawie zabrał również radny Wiesław Rygiel. Zwrócił się do posła, aby w przyszłości poprawkę regionalną zgłosili jako Klub Prawo i Sprawiedliwość, klub większościowy.

zdjęcie główne Starostwo Powiatowe w Ropczycach

17 komentarzy na temat “Posłowie zagłosowali przeciwko dotacji dla inwestycji w naszym powiecie. Poseł z Ropczyc również przeciw

 • 17 kwietnia 2023 o 11:18
  Permalink

  Budżet by sìe rozpadł ale na fundacjie Czarnka się znalazło czy Kukiza ? Na szpital nie ma. Mojego głosu już nie masz panie Moskal

  Odpowiedz
 • 10 stycznia 2023 o 16:42
  Permalink

  Coś ucichła afera rozporkowa… Wszystko jakoś ucichło… Tylko w wyborach nie głosujcie na PSL i te ich twory… Bo teraz zaczynają walczyć o głosy.

  Odpowiedz
 • 10 stycznia 2023 o 12:25
  Permalink

  Szkoły podstawowe są w gestii gminy. Szpital – powiatu. Koniec.

  Odpowiedz
 • 8 stycznia 2023 o 13:18
  Permalink

  a Pan radny W… r… także prezes TBSU może by się zajął sprawami mieszkańców bloków przynależnych do tbsu a nie krytykuje tylko ludzi
  nowy kierownik w tbsie to totalna porażka ale po znajomości da się znaleźć stołek dla kolegi.

  Odpowiedz
 • 7 stycznia 2023 o 23:02
  Permalink

  Budżet nie jest z gumy ale za to Pan Poseł ma kręgosłup misia Haribo, trzeba było mieć swoje zdanie a nie głosować za socjalistycznymi pomysłami swojej partii, czy jest Pan historykiem czy kupił dyplom ?? Nic Pana historia nie nauczyła ??

  Odpowiedz
 • 5 stycznia 2023 o 20:07
  Permalink

  Chyba poseł Moskal zapomniał skąd się wywodzi i kto go wybierał.

  Odpowiedz
 • 5 stycznia 2023 o 17:23
  Permalink

  Władza w Ropczycach wie, że to już ich ostatnie dni urzędowania! NIKT z tej ekipy nie przejdzie już dalej i nie będzie miał realnego wpływu na zarządzanie miastem… ŻEGNAJCIE!

  Odpowiedz
 • 5 stycznia 2023 o 15:21
  Permalink

  Gdzie tam
  Wina Tuska i LBGT
  Pośrednie ludki wy się nigdy nie ogarnięcie .

  Ps : w sielcu dalej nie ma progów zwalniających ,
  A Przepraszam , chopa policja na rowerze obarczyła mandatem i zabrała kartę woźnicy
  Czyli system działa
  Amen
  P

  Odpowiedz
 • 5 stycznia 2023 o 14:52
  Permalink

  Na tvpis pieniądze jednak się znalazly

  Odpowiedz
 • 5 stycznia 2023 o 14:21
  Permalink

  A kiedy Poseł M był za Ropczycami chyba jak przecinał wstęgi zestarostą

  Odpowiedz
 • 5 stycznia 2023 o 13:24
  Permalink

  Widać, że rok wyborczy się zaczął, nie miła zagrywka polityczna, każdy wie, że budżet nie jest z gumy, tak można obarczyć każdego polityka za każde niepowodzenie, a tak nie jest. Szkołę w Witkowicach z tego co pamiętam to obiecał Pan Burmistrz przed tamtymi wyborami, nowej szkoły nie ma, zbliża się końcówka kadencji, pasuje znaleźć winnego?

  Odpowiedz
  • 5 stycznia 2023 o 14:42
   Permalink

   Najpierw chcą szkoły, a potem wożą do innych szkół. Tak jest np w Sędziszowie Mlp. W jednej z klas w szkole nr 3 jest 4 dzieci z Sędziszowa, reszta z innych miejscowości, w których też są szkoły. Np Góra Ropczycka, Iwierzyce, Zagorzyce, Wolica,…W Sędziszowie są np 3 klasy ósme Na wioskach 5,6 dzieci w klasie. A nauczyciele jacy przemęczeni, szkoda mówić. Poprostuie dają rady. Podwyżka tylko ich ratuje. . I co o tym myśleć. Powinna być rejononizacja, a nie samowola. W Boreczku np. szkoła na być zlikwidowana, bo za mało dzieci i ekonomicznie nie opłaca się szkoły utrzymywać, bo koszty przelicza się na jednego ucznia W Boreczku jet to ok 20 tys na ucznia, w Sędziszowie ok 9tys.

   Odpowiedz
  • 5 stycznia 2023 o 17:22
   Permalink

   Dokładnie tak! Winą za swoją nieudolność obarczają innych. W Ropczycach podobno czeka mnóstwo projektów na realizację: W kolejce czekają gotowe projekty na budowę obiektu biblioteki i szkoły muzycznej. W planach jest również stadion w Niedźwiadzie, park wodny w Ropczycach, a także kolejne drogi, ulice, chodniki, wodociągi, kanalizacje i bloki mieszkalne. Brakuje nam tylko kapitału finansowego. (źródło: ropczyce.eu) SKORO BRAKUJE WAM KAPITAŁU TO:
   1. Podnieście opłaty za śmieci (doczekamy się może zakupu konkretnych kontenerów, koszy do segregacji dla gminnych placówek oświatowych, kulturalnych, bibliotek, urzędów, ekopunktów, kontenerów na drobny sprzęt elektroniczny)
   2. Wprowadźcie strefę płatnego parkowania, gdzie się da ze szlabanami (rynek, parking naprzeciwko ARiMR, okolice rynku- słowackiego, nowy parking przy ul. KKW, parking przy dworcu autobusowym itd)
   3. Podnieście WSZYSTKIE podatki. Bo podwyżka musi uwzględniać wzrost kosztów w kraju.

   Odpowiedz
  • 6 stycznia 2023 o 21:30
   Permalink

   To „Cesarz” Miasta i Gminy obiecał nam budowę szkołę. Wielkie obietnice głosi a później standardowo plecie, że ją budować pragnie ale rząd nie da ! Druga po nim „Cesarzowa” z Witkowic, która do Posłów pismo z kulfonami posłała … – Wiesław mogłeś sprawdzić stylistykę.

   Komu mleko, komi ser ?

   Odpowiedz
  • 9 stycznia 2023 o 09:42
   Permalink

   i znowu plują Ci w twarz a ty twierdzisz że pada deszcz. jak w tym kraju może byc dobrze????

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *