Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Posłowie zagłosowali przeciwko dotacji dla inwestycji w naszym powiecie. Poseł z Ropczyc również przeciw

15 grudnia 2022 sejm głosował nad projektem ustawy budżetowej na 2023 roku. W poprawkach pojawiły się również dotacje dla Szpitala Powiatowego w Sędziszowie Małopolskim oraz na budowę szkoły w Witkowicach. Nestety sejm odrzucił poprawki. Dużym zaskoczeniem było głosowanie posła Kazimierza Moskala, który był przeciwko.
Niezadowolenie mieszkańców

Głosowanie posła nie umknęło mieszkańcom powiatu. Zaczęli oni wyrażać niezadowolenie m.in w sieci i na portalach społecznościowych. Brak wspierania inwestycji powiatowych zarzucili posłowi również Radni Klubu Samorząd i Gospodarka. W sieci zamieścili oni m.in. taki wpisy:

Z przykrością informujemy, że 15 grudnia 2022r. w głosowaniu sejmowym nr 6 posłowie nie zgodzili się na dotację do Szpitala Powiatowego w Sędziszowie Młp. w wysokości 27 mln zł, o którą wnioskowaliśmy składając odpowiednie pisma w Sejmie RP. Przeciwko dotacji zagłosowali posłowie Prawa i Sprawiedliwości w liczbie 227. Za dotacją było 206 parlamentarzystów z innych ugrupowań.(…) Niestety 15 grudnia 2022r.. Sejm RP negatywnie odniósł się również do budowy szkoły w Ropczycach-Witkowicach. (…) DLACZEGO POSEŁ Z ROPCZYC GŁOSOWAŁ PRZECIW DOTACJI DLA SZPITALA W SĘDZISZOWIE MŁP.?

Jak swoją decyzję tłumaczy poseł?

Poseł Kazimierz Moskal pojawił się na ostatniej sesji Rady Powiatu 29 grudnia 2022 roku. Podczas wystąpienia tłumaczył się dlaczego zagłosował przeciwko dotacjom dla inwestycji w powiecie. ,,Głosowanie, w którym rzekomo ja byłem przeciwko inwestycjom w powiecie to głosowanie łączne nad poprawkami rekomendowanymi prez komisję do odrzucenia. (…) Nie było głosowania jeżeli chodzi o poprawkę na szpital, na szkołę. Było blokowanie wspólne. Było ponad 500 wniosków mniejszości, w tym też i nasze. Te poprawki zaburzyłyby budżet państwa. Zagłosowałem przeciwko, bo byłem za budżetem państwa.”

Głos w sprawie zabrał również radny Wiesław Rygiel. Zwrócił się do posła, aby w przyszłości poprawkę regionalną zgłosili jako Klub Prawo i Sprawiedliwość, klub większościowy.

zdjęcie główne Starostwo Powiatowe w Ropczycach

Subscribe
Powiadom o
guest
17 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz
Grzegorz
11 miesięcy temu

Budżet by sìe rozpadł ale na fundacjie Czarnka się znalazło czy Kukiza ? Na szpital nie ma. Mojego głosu już nie masz panie Moskal

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Coś ucichła afera rozporkowa… Wszystko jakoś ucichło… Tylko w wyborach nie głosujcie na PSL i te ich twory… Bo teraz zaczynają walczyć o głosy.

Qwq
Qwq
1 rok temu

Szkoły podstawowe są w gestii gminy. Szpital – powiatu. Koniec.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

a Pan radny W… r… także prezes TBSU może by się zajął sprawami mieszkańców bloków przynależnych do tbsu a nie krytykuje tylko ludzi
nowy kierownik w tbsie to totalna porażka ale po znajomości da się znaleźć stołek dla kolegi.

pis
pis
1 rok temu

nie glosujie na takiego czlowieka z pis

ZŁY
ZŁY
1 rok temu

Budżet nie jest z gumy ale za to Pan Poseł ma kręgosłup misia Haribo, trzeba było mieć swoje zdanie a nie głosować za socjalistycznymi pomysłami swojej partii, czy jest Pan historykiem czy kupił dyplom ?? Nic Pana historia nie nauczyła ??

Stan
Stan
1 rok temu

Chyba poseł Moskal zapomniał skąd się wywodzi i kto go wybierał.

Anonim
1 rok temu

Podziękowania złóżmy jesienią przy urnie.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Władza w Ropczycach wie, że to już ich ostatnie dni urzędowania! NIKT z tej ekipy nie przejdzie już dalej i nie będzie miał realnego wpływu na zarządzanie miastem… ŻEGNAJCIE!

Lewak z sielca
Lewak z sielca
1 rok temu

Gdzie tam
Wina Tuska i LBGT
Pośrednie ludki wy się nigdy nie ogarnięcie .

Ps : w sielcu dalej nie ma progów zwalniających ,
A Przepraszam , chopa policja na rowerze obarczyła mandatem i zabrała kartę woźnicy
Czyli system działa
Amen
P

Katamita is
Katamita is
1 rok temu

Na tvpis pieniądze jednak się znalazly

Anonim
1 rok temu

A kiedy Poseł M był za Ropczycami chyba jak przecinał wstęgi zestarostą

mieszkaniec
mieszkaniec
1 rok temu

Widać, że rok wyborczy się zaczął, nie miła zagrywka polityczna, każdy wie, że budżet nie jest z gumy, tak można obarczyć każdego polityka za każde niepowodzenie, a tak nie jest. Szkołę w Witkowicach z tego co pamiętam to obiecał Pan Burmistrz przed tamtymi wyborami, nowej szkoły nie ma, zbliża się końcówka kadencji, pasuje znaleźć winnego?

Eli
Eli
1 rok temu
Reply to  mieszkaniec

Najpierw chcą szkoły, a potem wożą do innych szkół. Tak jest np w Sędziszowie Mlp. W jednej z klas w szkole nr 3 jest 4 dzieci z Sędziszowa, reszta z innych miejscowości, w których też są szkoły. Np Góra Ropczycka, Iwierzyce, Zagorzyce, Wolica,…W Sędziszowie są np 3 klasy ósme Na wioskach 5,6 dzieci w klasie. A nauczyciele jacy przemęczeni, szkoda mówić. Poprostuie dają rady. Podwyżka tylko ich ratuje. . I co o tym myśleć. Powinna być rejononizacja, a nie samowola. W Boreczku np. szkoła na być zlikwidowana, bo za mało dzieci i ekonomicznie nie opłaca się szkoły utrzymywać, bo koszty przelicza się na jednego ucznia W Boreczku jet to ok 20 tys na ucznia, w Sędziszowie ok 9tys.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  mieszkaniec

Dokładnie tak! Winą za swoją nieudolność obarczają innych. W Ropczycach podobno czeka mnóstwo projektów na realizację: W kolejce czekają gotowe projekty na budowę obiektu biblioteki i szkoły muzycznej. W planach jest również stadion w Niedźwiadzie, park wodny w Ropczycach, a także kolejne drogi, ulice, chodniki, wodociągi, kanalizacje i bloki mieszkalne. Brakuje nam tylko kapitału finansowego. (źródło: ropczyce.eu) SKORO BRAKUJE WAM KAPITAŁU TO:
1. Podnieście opłaty za śmieci (doczekamy się może zakupu konkretnych kontenerów, koszy do segregacji dla gminnych placówek oświatowych, kulturalnych, bibliotek, urzędów, ekopunktów, kontenerów na drobny sprzęt elektroniczny)
2. Wprowadźcie strefę płatnego parkowania, gdzie się da ze szlabanami (rynek, parking naprzeciwko ARiMR, okolice rynku- słowackiego, nowy parking przy ul. KKW, parking przy dworcu autobusowym itd)
3. Podnieście WSZYSTKIE podatki. Bo podwyżka musi uwzględniać wzrost kosztów w kraju.

Dominik
Dominik
1 rok temu
Reply to  mieszkaniec

To „Cesarz” Miasta i Gminy obiecał nam budowę szkołę. Wielkie obietnice głosi a później standardowo plecie, że ją budować pragnie ale rząd nie da ! Druga po nim „Cesarzowa” z Witkowic, która do Posłów pismo z kulfonami posłała … – Wiesław mogłeś sprawdzić stylistykę.

Komu mleko, komi ser ?

Mietek
Mietek
1 rok temu
Reply to  mieszkaniec

i znowu plują Ci w twarz a ty twierdzisz że pada deszcz. jak w tym kraju może byc dobrze????

17
0
Would love your thoughts, please comment.x