Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Policyjne działania ,,Boże Ciało 2023″- długi weekend, zwiększony ruch na drodze i procesje

Przed nami kolejny długi weekend i dodatkowo wolne dni od pracy. Wiele osób skorzysta z czasu wolnego i wyjedzie by odpocząć poza miejscem zamieszkania, dlatego też na drogach pojawi się więcej pojazdów. Aby ten czas był bezpieczny i każdy szczęśliwie dotarł do celu swojej podroży, od jutra ropczyccy policjanci rozpoczynają działania „Boże Ciało 2023”.

Okres długich weekendów to dla policjantów drogówki czas wzmożonej pracy. Na drogach zwiększa się natężenie ruchu, dlatego też jutro ropczyccy policjanci rozpoczynają działania pod nazwą “Boże Ciało 2023”, które potrwają do 11 czerwca bieżącego roku. Ich priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym po drogach powiatu ropczycko – sędziszowskiego. Funkcjonariusze będą dbać, by ruch odbywał się płynnie, zwłaszcza na głównych węzłach komunikacyjnych. W razie potrzeby ręcznie pokierują ruchem, wyznaczą objazdy i poinformują kierowców o ewentualnych utrudnieniach.

Policjanci będą dyscyplinować kierowców, którzy jeżdżą zbyt szybko, nie ustępują pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowo wyprzedzają – zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych. Będą również zwracać uwagę, czy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone w fotelikach. Nie będzie pobłażliwości dla osób, które wsiadają za kierownicę, mimo że wcześniej piły alkohol.

Apelujemy do kierujących o rozwagę. Jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Bądźmy ostrożni zwłaszcza w Boże Ciało – w tym dniu wierni będą uczestniczyć w procesjach, najczęściej poruszając się po drogach publicznych, dlatego też wystąpią utrudnienia w ruchu:

  • w godz. 10:00 – 12:00 na terenie miasta Sędziszów Małopolski – od Kościoła pw. Narodzenia NMP ulicami: Jana Pawła II, Rynek, 3-go Maja, Wspólna, Odrowążów, Potockich do Kościoła  pw. Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Małopolskim,
  • w godz. 10:00 – 11:30 na terenie Ropczyc – od Kościoła pw. Przemienienia Pańskiego ulicami: Zwierza, Wyszyńskiego, Piłsudskiego, Konarskiego, Siewierskiego do Kościoła pw. Św. Barbary,
  • w godz. 10:45 – 12:00 w miejscowości Łączki Kucharskie – około 800 m na drodze wojewódzkiej nr 986 – od Kościoła p.w. św. Bartłomieja Apostoła w kierunku Wielopola Skrzyńskiego,
  •  w godz. 9:50 – 11:00 w miejscowości Glinik – od Kościoła pw. św. Maksymiliana Kolbe, drogą wojewódzką nr W986, w kierunku OSP Glinik.

Ulice i drogi, którymi będą przechodziły procesje, zostaną chwilowo zamknięte dla pojazdów. Kierowcy powinni przygotować się na zmiany w organizacji ruchu. Wstrzymanie i wznowienie ruchu odbywać się będzie na polecenie służb mundurowych. W czasie przemarszu zamykane będą dla ruchu odcinki ulic, którymi będzie przemieszczała się procesja. Policjanci blokować będą również mijane przez uczestników skrzyżowania.

źródło KPP Ropczyce / zdjęcia procesji w 2021 r. A Kosydar

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x