Orzech promocje

Wicestarosta powiatu ropczycko-sędziszowskiego odwołana ze stanowiska

Dziś podczas 51. Sesji Rady Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego ze stanowiska wicestarosty została odwołana pani Bernadeta Frysztak. To nie jedyne zmiany. Ze stanowiska wiceprzewodniczącego został również odwołany Jarosław Broda.
Wniosek Starosty

Starosta Witold Darłak złożył wniosek o zwolnienie pani Bernadety Frysztak z pełnienia funkcji wicestarosty oraz członka zarządu powiatu. Wniosek uzasadnił tym, że Pani B. Frysztak pełni obowiązki od początku kadencji rady jednak już od prawie roku tych obowiązków prawie nie wykonuje. Jej obecność w pracy jest bardzo rzadka. Swoich nieobecności nieusprawiedliwia. Dodatkowo jako jej przełożony nie wiem gdzie przebywa, ponieważ nie informuje gdzie jest w godzinach pracy. (…) Wiceprzewodnicząca bezpośrednio kieruje wydziałem edukacji, ale doprowadziła do sytaucji, że dyrektorom ograniczyła możliwości kierowania placówkami. Jedna z pracownic, a nastepnie dyrektor wydziału złożyli rezygnacje i poprosili o przeniesienie do innego wydziału, nawet na gorzej płatne stanowisko.

Dyrektorzy szkół często skarżyli się do mnie, że poprzez niektóre zachowania stracili autorytet wśród swoich pracowników i nauczycieli. Dodatkowo pani Frysztak wpłynęła na zróżnicowanie finansowe szkół i placówek. Zleciłem audyt zewnętrznej firmie. Dokument potwierdza, że szkoły są nierówno traktowane. Z kolei ten fakt spowodował skłócenie środowiska szkół.

Pani Bernadeta Frysztak jest także odpowiedzialna za ochronę zdrowia w powiecie, podlega jej ZOZ w Ropczycach i Szpital Powiatowy. Od prawie roku jest problem z pensjami pielęgniarek. Pani Frysztak nie podjęła działań, dopiero po moim poleceniu służbowym zaangażowała się w sprawę. Ponadto podczas marcowej sesji nie poparła nowelizacji budżetu, która zawierała wsparcie finansowe ZOZ-u.

Od dłuższego czasu prowadzi własną politykę działań nie uzgodnioną z zarządem. Poprzez takie działania straciła moje zaufanie. – dodał Starosta Witold Darłak.

Odpowiedź Wicestarosty

Pani Bernadeta Frysztak zabrała głos. ,,Tak źle chyba nie jest, bo zostaliśmy liderem edukacji, więc trzebabyło się wykazać działaniami. (..) Każdy dyrektor zarządza swoją szkołą, My możemy koordynować tylko. Nie znam wcześniejszych sygnałów od dyrektorów. Ja osobiście jestem dumna, z tego co dzieje się w naszej edukacji. A co do audytu został on przeprowadzony nieprawidłowo. Są w nim błędy. (…) Poza tym, na budżet szkoły nie mam wpływu panie Starosto. Budżet placówek zależy od liczby uczniów.

Jeśli chodzi o ochronę zdrowia to odbyło się kilkanaście spotkań, były rozmowy w ministerstwie, w NFZ. A finansami zajmuje się Dyrektor ZOZ-u, nie ja.

Nie pozwolę sobie na to, żeby ktoś myślał, że pani dyrektor wydziału edukacji, pracująca obecnie w wydziale komunikacji, opuściła ten wydział przez niewłaściwą politykę”. – fragment wypowiedzi pani B. Frysztak.

Tajne głosowanie

Odbyło się tajne głosowanie, które przeprowadziła komisja skrutacyjna. Pani Bernadeta nie mogła głosować. Głosowało 14 radnych: 9 za odwołaniem, 1 przeciw i 4 wstrzymało się od głosu. W wyniku głosowania Pani Bernadeta została odwołana ze stanowiska wicestarosty powiatu ropczycko-sędziszowskiego.

Nowy wicestarosta zostanie wybrany na przyszłej sesji rady powiatu. O odwołaniu wiceprzewodniczącego napiszemy więcej w osobnym artykule.

80 komentarzy na temat “Wicestarosta powiatu ropczycko-sędziszowskiego odwołana ze stanowiska

 • 18 czerwca 2023 o 18:45
  Permalink

  Pięknie żrą się przy korycie.
  I publicznie, a nie skrycie@

  Odpowiedz
 • 16 czerwca 2023 o 19:40
  Permalink

  Zaczyna się wyrzynanie konkurencji we własnych szeregach. Po co mieć w wyborach samorządowych przeciwnika,który ostatnio uzyskał więcej głosów wyborców niż starosta? I w dodatku doktorat obronił? To niewygodne i dołujące.

  Odpowiedz
  • 17 czerwca 2023 o 14:28
   Permalink

   Co ma doktorat do wyborów? Przestań się ośmieszać

   Odpowiedz
 • 16 czerwca 2023 o 19:26
  Permalink

  Nie wiem co wy tam wywijcie na sesjach ale macie na pewno super rzecznika konsumentów. Załatwiona sprawa i jestem wdzięczny

  Odpowiedz
 • 16 czerwca 2023 o 18:58
  Permalink

  kolejna sytuacja i kolejny post na fb -To tylko mnie utwierdza że niektórym brak pokory i klasy. przykro mi ale pani już naprawdę dziękujemy – proszę się z tym pogodzić 🙂 🙂

  Odpowiedz
 • 16 czerwca 2023 o 18:55
  Permalink

  a ja taka malutka uwaga – ten pan
  wykolczykowany arogant i ignorant który nie wiadomo z jakich celów i powodów tam jest/był – tylko kompromituje cały powiatowy PiS bo jego teksty i wypowiedzi są dnem 🙂

  Odpowiedz
 • 16 czerwca 2023 o 16:33
  Permalink

  chyba kpisz 🙂 środowisko nauczycieli ma dość tej pani i jej rządzeniem każdym po kolei

  Odpowiedz
 • 16 czerwca 2023 o 14:45
  Permalink

  Frysztakowej było wszędzie pełno a starosty jakoś nie widywałem…nic mi tu nie pasuje. Nie bywała w pracy – a telefon to Pan ma?

  Odpowiedz
 • 16 czerwca 2023 o 14:23
  Permalink

  “…ta wasza polityka…” Jak to co to znaczy, że odbyło się tajne głosowanie? jakie tajne? Pracujecie dla nas za pieniądze podatnika – jakim prawem ukrywacie się. A może była z jakiegoś powodu niewygodna?

  Odpowiedz
  • 16 czerwca 2023 o 15:03
   Permalink

   No właśnie jakie tajne głosowanie.Najprawdopodobniej sprzeciwiała się staroście.Pani Bernatka Frysztak piszę prawdę.To dobra osoba.

   Odpowiedz
  • 16 czerwca 2023 o 19:04
   Permalink

   Powinni wszyscy wyjść na ulicę i protestować przeciwko Staroście powiatu Witold Darłakowi.Niech Pan zacznie od swego sumienia

   Odpowiedz
 • 16 czerwca 2023 o 13:21
  Permalink

  Nauczyciel nie podpisuje listy obecności w pracy, zastepuje ją dziennik, a Pani twierdzi że jest nauczycielem, tak że z punktu widzenia karty nauczyciela ok. Sęk w tym, że nie wiadomo, kim i na ilu stanowiskach ta Pani jest jednocześnie. Wszystko miesza i interpretuje na swoją korzyść. W tym przypadku obowiązuje kodeks pracy i zwolnienie powinno nastąpić już dawno i zwrot nienależnie pobranego wynagrodzenia. Brak świadczenia pracy brak wynagrodzenia.

  Odpowiedz
 • 16 czerwca 2023 o 13:16
  Permalink

  A tymczasem opozycja się ośmiesza, a jednocześnie ośmiesza swoich wyborców, proponując skompromitowanej na swoje własne życzenie i poprzez swoje działania, znienawidzonej przez społeczność powiatu, Frysztak, miejsce w swoich szeregach. Nie, Panowie, Frysztak pozostanie Frysztak, czy w PiSie czy w PSL.czy w Wiośnie Biedronia. Takimi działaniami kompromitujecie się razem z nią. A tego po Was się nie spodziewaliśmy. PiS jaki jest, każdy widzi. Bądźcie choć Wy godni zaufania. Tym więcej zyskacie niż zabawą w warcaby w piaskownicy.

  Odpowiedz
  • 16 czerwca 2023 o 19:27
   Permalink

   Kulturalny człowiek używa w wypowiedziach słowa pan/pani przed nazwiskiem. Lub przynajmniej imienia.

   Odpowiedz
  • 18 czerwca 2023 o 12:05
   Permalink

   żałosne było to zachowanie radnego z wielopola jeszcze przed głosowaniem zaprasza w swoje szeregi i nastepny Rygiel upomina sie w imieniu Frysztak o odniesienie do zarzutów ze strony Darłaka to tylko po to zeby wszystkie brudy zaczeły wypływac do wierzchu poprostu brak klasy

   Odpowiedz
 • 16 czerwca 2023 o 13:09
  Permalink

  Jak to! Przecież ostatnio nagrodę dostała od ministra edukacji za wybitne zasługi dla edukacji! Oj panie starosto … minister przecież wie lepiej 🙂

  Odpowiedz
 • 16 czerwca 2023 o 12:00
  Permalink

  Gratuluje odważnej decyzji! Osoba ta winna już wcześniej zostać zdegradowana z tego stanowiska.
  Jeśli się przebywa wyłącznie na uroczystościach, którym towarzyszy “wręczanie słodkich koszy” to trzeba pracę zacząć w cukierni a nie w jednostce samorządowej. W sędziszowskim ZSZ zapewne na nowy rok szkolny są już rozpisane godziny dla pielęgnowania poprawnej polszczyzny.

  Odpowiedz
 • 16 czerwca 2023 o 01:26
  Permalink

  Gryzą się tam wszyscy a w pierwszych ławkach w kościele

  Odpowiedz
 • 16 czerwca 2023 o 01:22
  Permalink

  Po tylu latach w końcu się doczekaliśmy, teraz będzie musiała wrócić do szkoły

  Odpowiedz
  • 16 czerwca 2023 o 18:28
   Permalink

   Piszecie o jakimś tajnym głosowaniu, czy macie coś do ukrycia?

   Odpowiedz
 • 15 czerwca 2023 o 20:41
  Permalink

  a było się nie kłócić o te 7,5 koła z ministerstwa… 😆

  Odpowiedz
  • 17 czerwca 2023 o 14:56
   Permalink

   w życiu trzeba mieć też troszkę pokory (a nie chwalić sama siebie, swoją wiedzę, dokonania itd)

   Odpowiedz
 • 15 czerwca 2023 o 18:34
  Permalink

  Ma Pani mój głos przy ubieganiu się o mandat poselski do czego gorąco zachęcam. Starosta znalazł w Pani kozła ofiarnego za wszelkie niedofinansowania w szkolnictwie, służbie zdrowia i niekompetencje zatrudnianych przez niego dyrektorów. Większość mieszkańców jednak czuje i rozumie gdzie jest prawda. Wyrazy szacunku.

  Odpowiedz
  • 16 czerwca 2023 o 15:09
   Permalink

   O kolejny wyznawca kultu. Glupich się nie sieje, glupi się rodzą.

   Odpowiedz
  • 16 czerwca 2023 o 15:36
   Permalink

   Chyba zazdrości Pani Bernadce nawet jej wypowiedzi.Panie starosto dziś pan sobie wymuslił takie głupoty żeby kogoś oczerniać , gdzie Pana inteligencja.Niech Pan da Pani Bernadce Frysztak spokojnie żyć.Pani Bernadko dużo zdrówka uśmiechu i Błogosławieństwa Bożego.Głowa do góry, proszę ubiegać się o mandat poselski
   Dobro zwycięży.♥️

   Odpowiedz
  • 16 czerwca 2023 o 17:05
   Permalink

   Prawda leży gdzie indziej niż to co widać na facebooku tej Pani i w jej wzniosłych przemowach. Kto ją zna bliżej wie że Starosta podjął najlepszą z możliwych decyzji. Brawa dla niego chociaż szkoda że tak późno.

   Odpowiedz
  • 16 czerwca 2023 o 18:31
   Permalink

   szacunek dla Pani Bernadki Frysztak 💪🙏

   Odpowiedz
 • 15 czerwca 2023 o 14:40
  Permalink

  ;)))) “już od prawie roku tych obowiązków prawie nie wykonuje” – to się szybko starosta zorientował.

  Odpowiedz
  • 15 czerwca 2023 o 16:43
   Permalink

   Mój szef zorientował by sie najdalej po miesiacu że do roboty nie chodzę

   Odpowiedz
  • 16 czerwca 2023 o 01:22
   Permalink

   Zaangażowana w we wszystko i w nic tak naprawdę

   Odpowiedz
  • 16 czerwca 2023 o 15:17
   Permalink

   fakt, o co tu chodzi – druga najważniejsza osoba, która “nie pracuje” i dopiero po roku została odwołana? a i ta nagroda co dostała to za nic nie robienie?

   Odpowiedz
  • 16 czerwca 2023 o 17:08
   Permalink

   Człowiek z godnością przyjmuje porażki w przeciwieństwie do środowiska pani Frysztakowej gdzie brak pokory

   Odpowiedz
 • 15 czerwca 2023 o 12:06
  Permalink

  Dziękujemy Pani Bernadetyto za wspaniałą pracę, był to wspaniały owocny czas.
  Życzę Pani aby została Pani prezydentem.

  Odpowiedz
 • 15 czerwca 2023 o 09:24
  Permalink

  Za moje piniondze się bawio i do roboty nie przychodzo.

  Odpowiedz
 • 15 czerwca 2023 o 08:45
  Permalink

  Układy układziki. To dopiero początek czystek……

  Odpowiedz
 • 15 czerwca 2023 o 06:37
  Permalink

  Hulała hulała, aż se noge złamała🫣
  Niech żyje w zdrowiu, ale od polityki niech się raczej trzyma z daleka….

  Odpowiedz
 • 15 czerwca 2023 o 00:28
  Permalink

  Pięknie i na temat. W pracy trzeba pracować. A nie budzić się ” kiedy ma się niż pod gardłem “

  Odpowiedz
  • 16 czerwca 2023 o 15:43
   Permalink

   Pani Bernatko jest Pani Super ,niech pani startuje na prezydenta.Czystki Starosta powinien zacząć od siebie a nie wypisywać publicznie na temat Pani Bernatki

   Odpowiedz
 • 14 czerwca 2023 o 22:08
  Permalink

  przyczyniliście się do obalenia starosty kanalie,poczekajcie aż to zło do was wróci.Wróci na pewno!

  Odpowiedz
 • 14 czerwca 2023 o 22:07
  Permalink

  przyczyniliście się do obalenia starosty kanalie,poczekajcie aż to zło do was wróci.Wróci na pewno!

  Odpowiedz
 • 14 czerwca 2023 o 22:04
  Permalink

  Przyczyniliście się do obalenia starosty kanalie.

  Odpowiedz
  • 16 czerwca 2023 o 18:45
   Permalink

   Nie znam osobiście ani Pana Darlaka ani Pani Frysztakowej. Oglądam jednak sesje powiatowe. I co mnie za każdym razem razi: zachowanie Pana Brody. Zachowuje się nieodpowiednio. Ciągle szyderczy uśmiech. Dziwnie cwaniacki. Niby wiceprzewodniczący a totalnie zero szacunku dla całego zarządu. Dogaduje burackimi tekstami. Popija kawę nerwowo. I ciągle tylko ten uśmiech…..jakby nie umiał się zachować odpowiednio do miejsca w którym się znajduje. Przecież nikt mu nie kazał tam być. Zero klasy. A na nagraniu naprawdę wiele widać choć pewnie ludzie nie zdają sobie z tego sprawy.

   Odpowiedz
 • 14 czerwca 2023 o 21:05
  Permalink

  najwyższa pora. ale żeby wyplenić nepotyzm w powiecie dużo zostało do zrobienia. administrator szpitala, naczelna pielęgniarka, tam to akurat mobbing jest na porządku dziennym, niegospodarność w szpitalu.

  Odpowiedz
 • 14 czerwca 2023 o 21:02
  Permalink

  hahah ale ten błazen jakieś wiersze odrazu pisze… ale oni są żałośni. urawały się pieniążki podatników

  Odpowiedz
 • 14 czerwca 2023 o 20:27
  Permalink

  Pytanie do Witolda Darłaka, czy korzystał pan do celów prywatnych auta na koszt starostwa. Chodzi o wyjazdy typu , Chorwacja albo Polskie Morze lub góry . No i ostatnie co z ku rde aferą majtkową, czas przypominać naszemu Wici

  Odpowiedz
  • 15 czerwca 2023 o 20:24
   Permalink

   Oooj Jarusia szkoda, a taki elegancki był, taki dżentelmen amerykancki…

   Odpowiedz
  • 16 czerwca 2023 o 19:11
   Permalink

   już dawno powinni ją odsunąć za tę jej donosy i imprezowanie w godzinach pracy non stop

   Odpowiedz
 • 14 czerwca 2023 o 20:18
  Permalink

  Nie od roku nie pełniła swoich obowiązków a od początku objęcia stołka 😂 Może facebook trochę w końcu ucichnie bo sponsoringu będzie brak.

  Odpowiedz
 • 14 czerwca 2023 o 19:37
  Permalink

  Hurra, wreszcie. O wszystkie te kandenje za długo.

  Odpowiedz
  • 16 czerwca 2023 o 01:24
   Permalink

   Dokładnie tak!! Tutaj anonimowo jakoś brak jej obrońców

   Odpowiedz
 • 14 czerwca 2023 o 19:33
  Permalink

  Super wiadomość już od dawna na to czekaliśmy

  Odpowiedz
 • 14 czerwca 2023 o 19:21
  Permalink

  Ojejku, za co będzie teraz żyć? Będzie musiała pracować?

  Odpowiedz
 • 14 czerwca 2023 o 19:16
  Permalink

  ulga że już nie ma tej despotycznej pani

  Odpowiedz
  • 15 czerwca 2023 o 18:27
   Permalink

   Nie pisz że jesteś nauczycielem bo to bzdura. To środowisko akurat tą panią docenia.

   Odpowiedz
   • 16 czerwca 2023 o 16:09
    Permalink

    Za co? Za manipulowanie dyrektorami i narzucanie im kogo mogą zatrudnić, a kogo nie? Za zastraszanie? Za skłócenie środowiska? Za robienie nauczycielski rękami imprez tylko po to, by wręczyć słodkie kosze i relacje fotograficzną zrobić? Zapewne ktoś kto jeszcze korzysta z łaski pańskiej jest po jej stronie. Jest jednak wielu, którzy w jakimś momencie się przeciwstawili i dosięgła ich zemsta łaskawej pani.

    Odpowiedz
 • 14 czerwca 2023 o 19:02
  Permalink

  Zapunktował Pan Starosta u mnie. Naprawdę dobra decyzja. Szacun

  Odpowiedz
  • 15 czerwca 2023 o 21:45
   Permalink

   Cytując klasyka: “burdello bum bum”.

   Odpowiedz
   • 18 czerwca 2023 o 07:49
    Permalink

    apropo pewnego wpisu na fb … samochwała w kącie stała i wciąż tak opowiadała zdolna jestem niesłychanie 🤣

    Odpowiedz
 • 14 czerwca 2023 o 19:01
  Permalink

  Dzień dobry,
  Pomyślałem, że napiszę na krótką fraszkę:

  “Bernadetta Frysztak, wicestarosta znana,
  Nie zastał jej starosta przy biurku tam, gdzie być miała.
  Na Facebooku jednak ją widział pełną energii,
  Gdzie lajkowała zdjęcia i publikowała wciąż swoje selfie.”

  Odpowiedz
 • 14 czerwca 2023 o 18:53
  Permalink

  W końcu!!! Dziękujemy!!! Dziękujemy!!!

  Odpowiedz
 • 14 czerwca 2023 o 18:40
  Permalink

  super pan starosta pokazał że ma jaja

  Odpowiedz
 • 14 czerwca 2023 o 18:30
  Permalink

  To jedna z najlepszych decyzji jakie padły ostatnimi czasy. Ta Pani kilka dobrych lat była nie na odpowiednim miejscu. Ona się w ogóle nie nadaje na wicestarostę. Ogarnia coś poza Facebookiem? Promowaniem siebie głównie?! Nie. Szacunek dla Pana Starosty i Zarządu.

  Odpowiedz
  • 15 czerwca 2023 o 19:23
   Permalink

   Miałem do czynienia z ową Panią jakiś czas temu. Nigdy nie czułem się bardziej poniżony. Bardzo dobra decyzja Panie Starosto.

   Odpowiedz
 • 14 czerwca 2023 o 18:16
  Permalink

  W końcu ktoś się wziął za to dziadostwo 😅😅 tam nie jedna osoba powinna jeszcze polecieć bo jest sporo sztucznych stanowisk a Ci pracownicy przychodzą do urzędu tylko na plotki i kawkę. Pora ukrócić to kolesiostwo. Co teraz pocznie biedny synek Pani Frysztak któremu też załatwiła pracę w MOSiR. Gość w zasadzie jest tam na sztukę bo i tak nic nie robi, tylko pozuje do zdjęć 😅

  Odpowiedz
  • 15 czerwca 2023 o 18:53
   Permalink

   Nie wiem, nie znam się
   Ale proboszcz musiał dać zgodę , bo jakże by inaczej
   „Folwark zwierzęcy „🤪😂
   I nie chodzi mi o rynek piątkowy w sedziszowie

   Odpowiedz
   • 19 czerwca 2023 o 09:02
    Permalink

    Od kilku dni pani Frysztakowa na FB przedstawia wielkie żale i oczywiście znów udaje pokrzywdzoną i poszkodowana. Wianuszek jej pupilusiow ociera jej rzewnie łezki. Już raz była taka sytuacja jak płakała na sesji. Jak kłamała w żywe oczy a potem sama się przyznała. I ten jej teatr przy mównicy że mdleje, słabnie. Jakie to romantyczne:)Ale do dedna. Skoro ta pani czuje się tak urażona i niedoceniona to pasuje odpowiedzieć Czym pomogła mieszkańcom sedziszowa. Czy mamy jakaś firmę dzięki niej, która daje prace mieszkańca? Czy szkoły które pod nią należały, zwiększyły liczbę uczniów przez te lata jej kadencji, czy są dostosowane w kierunku fryzjerstwa dk obecnych realiów. Na konferencji ze SCWEW gdzie chwali się pismem z 13 czerwca o nadzorze itd. Byli mieszkańcy czy tylko osoby z PSONI??????

    Odpowiedz
  • 15 czerwca 2023 o 22:13
   Permalink

   Pan starosta obudził się w porę. Co tam – Pani Frysztak tylko przez rok nie pełniła swoich obowiązków..

   Odpowiedz
  • 15 czerwca 2023 o 21:17
   Permalink

   Nie!!!!! Nie!!!!!! Nie!!!!!! Nie ma jej już????? To straszne:):):):):) raz się próbowałem do niej dostać w środę. Bo wtedy przyjmowała strony. Na ostatnią chwilę kazała sekretarce powiedzieć że jednak nie przyjmuje stron. A że sekretarka nie domknęła drzwi usłyszałem jak mówi ,,Wymyśl coś. Jakie nazwisko? O Boże!!! Nie mam czasu się użerać,,. A trzy godziny później zdjęcia z imprezy:):)) na fscebook oczywiście. Gwiazda.Niejedna osoba potwierdzi jak olewala strony.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *