Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Policjanci promowali bezpieczny wypoczynek nad wodą na ,,Lazurowym Wybrzeżu”

W niedzielę ropczyccy policjanci w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” spotkali się z Czarnej Sędziszowskiej z wypoczywającymi na kąpielisku „Lazurowe Wybrzeże”. Celem akcji jest promowanie postaw odpowiedzialnego korzystania z różnych form wypoczynku w wodzie i nad wodą.

Piękna słoneczna pogoda zachęca wiele osób do spędzania wolnego czasu nad wodą. Niestety, w takim okresie dochodzi również do większej liczby utonięć. Aby zapobiegać takim sytuacjom, w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” ropczyccy policjanci, w niedzielę w Czarnej Sędziszowskiej na kąpielisku “Lazurowe Wybrzeźe” promowali bezpieczne zachowania podczas wypoczynku nad wodą.

Na stanowisku profilaktycznym przygotowanym przez funkcjonariuszy, wszyscy chętni mogli usłyszeć wiele cennych rad i wskazówek na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa nad wodą i w wodzie. Policjanci przypomnieli również, żeby nigdy nie wchodzić do wody po spożyciu alkoholu lub środków odurzających. O tym jak może to być zgubne, mogli się przekonać dorośli, zakładając alko i narko google, które pokazują, jak zmienia się koordynacja ruchowo-wzrokowa człowieka pod wpływem alkoholu i narkotyków.

Przy stoisku można było z także porozmawiać z policjantami o ich służbie oraz zadaniach, jakie codziennie realizują. Policjanci omówili także wszystkim chętnym zasady rekrutacji do służby w Policji.  

Wypoczywającym przekazano także materiały edukacyjne na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa nad wodą oraz gadżety przygotowane przez Fundację PZU. Funkcjonariusze zachęcali również dzieci i młodzież do udziału w konkursie filmowym “Artystyczny PrzeWODNIK”,

źródło KPP Ropczyce

zdjęcia KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
10 miesięcy temu

Kiedy akcja “Kręci mnie uporządkowanie Skrzynczyny” z pijanych i naćpanych gówniarzy?

pieszy
pieszy
10 miesięcy temu

wezmą sie jak dojdzie to takiej tragedii jak w Bedziemyslu tylko tam tego nikt nie mógł przewidziec a tutaj to jest kwestia czasu i wiedza o tym problemie a wtedy policja i burmistrz ciekawa jestem jak sie beda tłumaczyc

Anonimowo
Anonimowo
10 miesięcy temu

główną ulicą 3go Maja w “biały dzień” nawet “na światach” blisko 100 km/h, motorem na jednym kole i po chodniku,
kiedy Policja weźmie się na piratów drogowych

Anonimowo
Anonimowo
10 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Jaki motor?

Anonimowo
Anonimowo
10 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Po chodniku motorem na jednym kole coooo?

Anonimowo
Anonimowo
10 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Na jednym kole po drodze /asfalcie/.
A potem na chodnik, przez przejście dla pieszych, potem znów na chodnik i na drogę – tu już “normalnie” na dwóch kołach.

Anonimowo
Anonimowo
10 miesięcy temu

Wszystko pięknie ładnie,ale kiedy się wezmą za spokój na parkingu obok cmentarza w Sędziszowie Młp
Ulicami Maciąga,Kościuszki,Garncarską i ogólnie w rynku ” kierowcy”urządzają sobie nocne wyścigi,niekiedy do godziny drugiej nad ranem.Parking przy cmentarzu wygląda jak wysypisko,porozbijane butelki,śmieci .Szczerze współczuje mieszkańcom tych ulic z powodu nadmiernego hałasu,palenia gum itp.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x