Orzech promocje

Policjanci promowali bezpieczny wypoczynek nad wodą na ,,Lazurowym Wybrzeżu”

W niedzielę ropczyccy policjanci w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” spotkali się z Czarnej Sędziszowskiej z wypoczywającymi na kąpielisku „Lazurowe Wybrzeże”. Celem akcji jest promowanie postaw odpowiedzialnego korzystania z różnych form wypoczynku w wodzie i nad wodą.

Piękna słoneczna pogoda zachęca wiele osób do spędzania wolnego czasu nad wodą. Niestety, w takim okresie dochodzi również do większej liczby utonięć. Aby zapobiegać takim sytuacjom, w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” ropczyccy policjanci, w niedzielę w Czarnej Sędziszowskiej na kąpielisku “Lazurowe Wybrzeźe” promowali bezpieczne zachowania podczas wypoczynku nad wodą.

Na stanowisku profilaktycznym przygotowanym przez funkcjonariuszy, wszyscy chętni mogli usłyszeć wiele cennych rad i wskazówek na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa nad wodą i w wodzie. Policjanci przypomnieli również, żeby nigdy nie wchodzić do wody po spożyciu alkoholu lub środków odurzających. O tym jak może to być zgubne, mogli się przekonać dorośli, zakładając alko i narko google, które pokazują, jak zmienia się koordynacja ruchowo-wzrokowa człowieka pod wpływem alkoholu i narkotyków.

Przy stoisku można było z także porozmawiać z policjantami o ich służbie oraz zadaniach, jakie codziennie realizują. Policjanci omówili także wszystkim chętnym zasady rekrutacji do służby w Policji.  

Wypoczywającym przekazano także materiały edukacyjne na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa nad wodą oraz gadżety przygotowane przez Fundację PZU. Funkcjonariusze zachęcali również dzieci i młodzież do udziału w konkursie filmowym “Artystyczny PrzeWODNIK”,

źródło KPP Ropczyce

zdjęcia KPP Ropczyce

7 komentarzy na temat “Policjanci promowali bezpieczny wypoczynek nad wodą na ,,Lazurowym Wybrzeżu”

 • 20 lipca 2023 o 12:49
  Permalink

  Kiedy akcja “Kręci mnie uporządkowanie Skrzynczyny” z pijanych i naćpanych gówniarzy?

  Odpowiedz
 • 19 lipca 2023 o 21:50
  Permalink

  wezmą sie jak dojdzie to takiej tragedii jak w Bedziemyslu tylko tam tego nikt nie mógł przewidziec a tutaj to jest kwestia czasu i wiedza o tym problemie a wtedy policja i burmistrz ciekawa jestem jak sie beda tłumaczyc

  Odpowiedz
 • 19 lipca 2023 o 19:05
  Permalink

  główną ulicą 3go Maja w “biały dzień” nawet “na światach” blisko 100 km/h, motorem na jednym kole i po chodniku,
  kiedy Policja weźmie się na piratów drogowych

  Odpowiedz
  • 20 lipca 2023 o 12:48
   Permalink

   Po chodniku motorem na jednym kole coooo?

   Odpowiedz
   • 23 lipca 2023 o 12:18
    Permalink

    Na jednym kole po drodze /asfalcie/.
    A potem na chodnik, przez przejście dla pieszych, potem znów na chodnik i na drogę – tu już “normalnie” na dwóch kołach.

    Odpowiedz
 • 19 lipca 2023 o 17:27
  Permalink

  Wszystko pięknie ładnie,ale kiedy się wezmą za spokój na parkingu obok cmentarza w Sędziszowie Młp
  Ulicami Maciąga,Kościuszki,Garncarską i ogólnie w rynku ” kierowcy”urządzają sobie nocne wyścigi,niekiedy do godziny drugiej nad ranem.Parking przy cmentarzu wygląda jak wysypisko,porozbijane butelki,śmieci .Szczerze współczuje mieszkańcom tych ulic z powodu nadmiernego hałasu,palenia gum itp.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *