Orzech promocje

W niedzielę odbyły się Dożynki Gminy Ostrów w Kamionce

W niedzielę, 20 sierpnia 2023 rolnicy z naszej gminy Ostrów wraz z zaproszonymi gośćmi podziękowali za udane plony podczas “Dożynek Gminy Ostrów – Kamionka 2023”. Odprawiona została msza święta, a później na stadionie odbyła się m.in.: prezentacja wieńców dożynkowych, zabawy dla dzieci, koncert oraz wieczorna zabawa dożynkowa.

Pierwszym punktem uroczystości była msza święta w kościele parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kamionce, gdzie odbyło się nabożeństwo dziękczynne za zebrane plony. Mszę koncelebrowali: ks. Piotr Stefański – Proboszcz Parafii Kamionka, ks. Józef Pajor – Proboszcz Parafii Ocieka, ks. Dariusz Misiołek – proboszcz Parafii Borek Wielki oraz wywodzący się z Parafii Kamionka ks. Roman Depa. Podczas mszy starostowie dożynek wręczyli księżom bochen chleba upieczony z ziarna zebranego w bieżącym roku. W tym roku zaszczytna funkcja starostów dożynek przypadła Katarzynie i Janowi Saj z Kamionki.

Po mszy świętej uczestnicy przejechali na parking zlokalizowany niedaleko zalewu, gdzie następnie w pięknym orszaku dożynkowym na czele z orkiestrą dętą, Mażoretki Anturja ze Skrzyszowa i grupami wieńcowymi wraz z zaproszonymi gośćmi wszyscy udali się na stadion na dalszą część uroczystości.

Oficjalna część na stadionie

Wśród gości, którzy przybyli na uroczystość byli m.in.: Kazimierz Moskal – Poseł na Sejm RP, Jacek Magdoń – Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Sławomir Bezara – Członek zarządu powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego, Adam Pieniążek – Wicestarosta Powiatu Dębickiego. Oprócz nich licznie przybyli przedstawiciele różnych instytucji oraz właściciele lokalnych firm.

Wszystkich zgromadzonych przywitał Przewodniczący Rady Gminy w Ostrowie – Rafał Nędza. Następnie zgodnie z tradycją, starostowie przekazali włodarzowi naszej gminy symboliczny bochen chleba, którym poczęstowano zgromadzonych mieszkańców i gości. Wójt Gminy Ostrów – Grzegorz Ożóg w swoim wystąpieniu podkreślił, jak wyjątkowy i doniosły jest ten dzień dla całej społeczności. To moment, kiedy z głębokim szacunkiem i uznaniem kierujemy nasze myśli w stronę polskich rolników. To dzięki ich ciężkiej pracy na naszych stołach codziennie gości chleb – symbol tego wyjątkowego święta.

Po oficjalnym powitaniu i wystąpieniach okolicznościowych odbyła się prezentacja wieńców dożynkowych przygotowanych przez wszystkich sołectwa z gminy. Prezentowane grupy dożynkowej wręczały przyniesione chleby osobom zasłużonym w podziękowaniu za ich wkład dla lokalnej społeczności.

Oprócz tego Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale zaprezentował stoisko promujące swój ośrodek, na którym można było zasięgnąć informacji z zakresu ogrodnictwa oraz zapoznać się z prasą rolniczą. Była degustacja grochówki przygotowanej przez szkołę ze Skrzyszowa, a także smakołyki przygotowane przez koła gospodyń wiejskich z terenu naszej gminy. Nie zabrakło też zabaw i animacji dla dzieci czy dmuchańców przygotowanych przez CKiB Gminy Ostrów. Po części oficjalnej dla wszystkich zgromadzonych odbył się koncert Zespół Baciary, a wieczorem zabawa dożynkowa.

źródło Gmina Ostrów

zdjęcia Gmina Ostrów

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x