Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Będzie boisko i plac zabaw za ponad milion złotych

Gmina Ropczyce podejmuje kroki w kierunku rozbudowy infrastruktury rekreacyjnej w Lubzinie, planując budowę boiska wielofunkcyjnego oraz placu zabaw.

Projekt ten otrzymał 98% dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład, konkretnie z Programu Inwestycji Strategicznych dla obszarów, na których wcześniej funkcjonowały Państwowe Gospodarstwa Rolne (PGR-y).

Po przeprowadzeniu przetargu, już wybrano wykonawcę, a koszt całej inwestycji sięga ponad 1,348 miliona złotych. To ważne przedsięwzięcie ma na celu stworzenie nowoczesnej przestrzeni rekreacyjnej dostępnej dla mieszkańców Lubziny. Nie zapominajmy również o najmłodszych, którzy będą mogli korzystać z nowoczesnego placu zabaw.

Boisko i plac zabaw powstaną w okolicy przedszkola w Lubzinie. Na realizację zadania przewidziano 6 miesięcy. Kilka informacji z dokumentów przetargowych:

Zamówienie obejmuje wykonanie robót w zakresie i rodzaju określonych w niniejszym opisie przedmiotu zamówienia, w tym:

  1. Budowę placu zabaw o nawierzchni bezpiecznej z piasku na geowłókninie o pow. około 490,0 m2, montaż elementów małej architektury, budowa ogrodzenia  o długości ok 90 mb (ze wszystkich stron),
  2. Budowę boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej o wym. 22,00 x 44,00 m wraz wyposażeniem boiska (do piłki ręcznej, siatkowej i koszykówki), instalacją oświetleniową i dozorową, odwodnienie powierzchniowe wzdłuż skarpy o dł. ok. 50 mb. ogrodzenie o wys. 6 m z 3 stron o długości 110,0 mb z paneli ogrodzeniowych 2D  o gr. 6/5/6 mm na słupkach stalowych o przekroju 100x100x5 mm, montaż piłokochwytów o dł 22,0 mb i wysokości 6 m od strony budynku szatniowego.
  3. Przebudowę ogrodzenia przy budynku szatniowym o dł 73,00 mb ogrodzenie systemowe z paneli 3D z siatki stalowej, powlekanej,- całkowita wysokość ogrodzenia  ok. 1,50 m, – panel ogrodzeniowy 2,50×1,23 m, murek prefabrykowany, wys. 0,25 m, 2 furtki.
  4. Budowę dojścia z kostki brukowej  o pow. ok  152,0m2 i szerokości 1,70 m wzdłuż ogrodzenia budynku szatniowego oraz boiska, będący dojściem do placu zabaw, boiska wielofunkcyjnego i budynku szatniowego,
  5. Budowę placu utwardzonego z płyt betonowych ażurowych o powierzchni około 364,50 m2,
  6. Przebudowę linii napowietrznej energetycznej wraz z wymianą dwóch słupów.

zdjęcie wykonane w Lubzinie – źródło Gmina Ropczyce, zdjęcie główne przykładowe pixabay

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
4 miesięcy temu

Wystarczy już tych placów zabaw i boisk- przecież one stoją puste bo nie ma kto na nich grać! Pieniądze w błoto po raz kolejny!

Paulina
Paulina
4 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

W Lubzinie plac zabaw zazwyczaj stoi zamknięty na klodke i nie ma się jak na niego dostać :/ z dziećmi jedzimy po okolicznych placach żeby mogły się pobawić. Mam nadzieję że teraz w końcu plac będzie otwarty.

Ps
Ps
4 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

zgadzam się na plac zabaw kolejny jest ,który będzie stał pusty .. a na chodnik ,oświetlenie drogi Lubzina/Okonin nie ma,bawmy się świetnie i czekajmy nadal na tragedię …

Anonimowo
Anonimowo
4 miesięcy temu

Widzę sporo placów zabaw dla dzieci jak jeżdżę po całym rejonie, i co place pusciutkie,, chyba że na tych placach będą komputery by dzieci miały na czym grać, sporo też widziałem po parę pań na plotkach ale bez dzieci, albo panowie popijających piwko

Jan
Jan
4 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

widzę że portal przyciaga pisomatołków którzy muszą skrytykować każde działanie Gminy bo wybory idą. Place zabaw na ktore ja chodze z dzieckiem sa zawsze pełne a cytując klasyka: “Pań dających w żyłę” na nich nie uświadczysz. Widze że przekaz idzie z góry. Placów zabaw dla dzieci nigdy nie za wiele. Niech nasze dzieciaki mają gdzie rozwijać zdolności ruchowe. Brawo Gmina

Anonimowo
Anonimowo
4 miesięcy temu
Reply to  Jan

Zejdź na ziemię Wiesiek, nie każdy kto krytykuje gminę jest od razu pisiorem. Trochę pokory.

Prawda
Prawda
4 miesięcy temu
Reply to  Jan

kretynka! te “pisomatolki” poparły budowę placu i pomogły pozyskać pieniądze od rządu.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x