Orzech promocje

Gminny Dzień Babci, Dziadka i Seniora w Kamionce. Spotkanie pełne emocji i uśmiechów

W niedzielę, 21 stycznia 2024 roku, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Ostrów w Kamionce stało się miejscem wyjątkowego wydarzenia – Gminnego Dnia Babci, Dziadka i Seniora. Na to serdeczne spotkanie przybyli Wójt Gminy Ostrów, Grzegorz Ożóg, radni oraz sołtysi z Gminy Ostrów.

Wydarzenie rozpoczęło się serdecznym przywitaniem zebranych gości przez Pana Wójta, który złożył życzenia seniorom z okazji ich święta.

Część artystyczna

Program słowno-muzyczny otworzyły występy dzieci i młodzieży uczestniczących w zajęciach organizowanych przez Centrum Kultury i Bibliotekę Gminy Ostrów. Przesłanie płynące z tekstów wierszy i piosenek o miłości wnuków wzruszyło seniorów do łez. Wśród wzruszeń nie zabrakło życzeń i podziękowań za każde dobre słowo, radę, bajki na dobranoc, wspólne spacery i rozmowy. Na zakończenie dzieci gromko odśpiewały “sto lat” i rozdały babciom i dziadkom serduszka z życzeniami.

Po programie przygotowanym przez najmłodszych, Pani Aleksandra Bal z Klubu Aktywnych z Kamionki zaprezentowała swoje wiersze, specjalnie przygotowane na tę okazję. Były to utwory zarówno wzruszające, jak i pełne humoru, które wprowadziły widownię w radosny nastrój.

Na zakończenie wystąpił Kabaret “NASZ” z Dynowa, prezentując humorystyczne scenki z życia codziennego. Ich dowcipy i zabawne dialogi skutecznie rozbawiły publiczność, dodając wydarzeniu lekkiego, świątecznego charakteru.

Poczęstunek i rozmowy

Po wszystkich występach uczestnicy spotkania mieli okazję skosztować herbatki, kawy i ciasteczek, delektując się jednocześnie chwilą relaksu. Rozmowy przy aromatycznej herbacie stanowiły doskonałe dopełnienie tego niedzielnego popołudnia. Wydarzenie z pewnością zapisze się w pamięci wszystkich jako czas radości, uśmiechów i wzruszeń, oferując chwilę oderwania od codziennych obowiązków.

Dzięki zaangażowaniu społeczności, Gminny Dzień Babci, Dziadka i Seniora stał się nie tylko okazją do świętowania, ale również dowodem na to, jak ważne jest budowanie wspólnoty i wspieranie relacji międzypokoleniowych.

zdjęcia CKiB Gminy Ostrów

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x