Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Trzech nietrzeźwych kierujących, jeden z nich miał blisko 4 promile!

Mimo surowych konsekwencji i utraty prawa jazdy, policjanci wciąż zatrzymują kierowców, którzy decydują się na jazdę po alkoholu. Tylko w ten weekend, ropczyccy policjanci zatrzymali trzech kierowców “na podwójnym gazie”. Niekwestionowanym rekordzistą okazał się 38-latek, kierujący volkswagenem. Mężczyzna miał w swoim organizmie blisko 4 promile.

W piątek około godz. 12.30, policjanci otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Kamionka, najprawdopodobniej nietrzeźwy kierowca, prowadzi volkswagena. Policjanci, w trakcie patrolu, zauważyli wskazany w zgłoszeniu samochód, który był zaparkowany na stacji paliw. Za kierownicą auta siedział mężczyzna, od którego czuć było alkohol. W tym czasie, do policjantów podszedł świadek, który poinformował, że jechał za volkswagenem od pobliskiej miejscowości. Jak oświadczył, kierujący volkswagenem, omal nie doprowadził do zderzenia z jego pojazdem, ponadto widział, jak po drodze, uszkodził jeszcze inny zaparkowany pojazd.

W trakcie badania na stan trzeźwości okazało się, że 38-letni kierujący volkswagenem miał w organizmie blisko 4 promile. 38-latek stracił prawo jazdy, a za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Tego samego dnia, w Wielopolu Skrzyńskim, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej fiata. 26-letni mieszkaniec Dębicy, był po użyciu alkoholu. O konsekwencjach jazdy po alkoholu zadecyduje teraz sąd.

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w sobotę, na terenie jednej z miejscowości w gminie Ropczyce. Jak się okazało, w trakcie awantury domowej, jeden z jej uczestników, będąc pod wpływem alkoholu, wyszedł z domu, wsiadł do seata i pojechał nim do miejsca swojego zamieszkania. W pewnym momencie, mężczyzna, którego miało dotyczyć zgłoszenie, przyjechał na miejsce interwencji, tylko już jako pasażer seata.

Mężczyzna przyznał się funkcjonariuszom, że prowadził auto mimo, że wcześniej pił alkohol. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 32-latka. Okazało się, że miał w organizmie ponad 1,5 promila i nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Pamiętajmy, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie opóźnia reakcję i osłabia koncentrację. Kierowcy, będący pod wpływem alkoholu, stwarzają niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

źródło: KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x