Orzech promocje

Rusza rozbudowa Drogi Wojewódzkiej Ropczyce-Ostrów z mostem na Wielopolce

Rusza rozbudowa Drogi Wojewódzkiej Ropczyce-Ostrów z mostem na Wielopolce

Umowa na rozbudowę Drogi Wojewódzkiej 986 na odcinku Ropczyce-Ostrów wraz z mostem na rz. Wielopolce została podpisana. Samorząd Województwa Podkarpackiego i Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich wraz z wyłonionym wykonawcą w ciągu 22 miesięcy zrealizują potrzebną inwestycję na terenie dwóch gmin: Ropczyce i Ostrów.

Podpisana została umowa „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 986 na odcinku Ostrów-Ropczyce wraz z budową mostu na rzece Wielopolka”. 10 stycznia 2024 r. Rzeszowie Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie Piotr Miąso i Wykonawcy inwestycji STRABAG Sp. z o.o. Na odcinku zostanie położona cicha nawierzchnia wraz z ochronnymi ekranami, zmniejszając uciążliwość ruchu pojazdów dla mieszkańców. Łączny koszt to ponad 24 mln 370 tys. zł.

Radny wojewódzki Jacek Magdoń podkreśla, że w znacznej mierze są to środki zewnętrzne z programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia i zaznacza, że jeszcze w 2024 r. realizowana będzie, przy udziale  środków Rządowego Funduszu Polski Ład : Program Inwestycji Strategicznych, rozbudowa DW 986 wraz z budową wiaduktu w m. Ropczyce nad linią kolejową 91 za kwotę 20,1 mln zł.

Bardzo cieszą kolejne środki skierowane w tym roku na prace przybliżajcie nas do budowy węzła „Ropczyce” na skrzyżowaniu autostrady A4 ze wspomnianą drogą wojewódzką 986 w miejscowości Ostów. Jest to kwota  3,3 mln zł na tę strategiczną inwestycję, realizowaną przy udziale  środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Radny z optymizmem odnosi się do tych ambitnych planów, gdyż w budżecie Województwa Podkarpackiego w zakresie wydatków na drogi wojewódzkie, zapisano prawie 869 mln zł. Znacząca część tych inwestycji przypada na teren Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego.

Łączna kwota tych 3 zaplanowanych zadań wyniesie do 2027 r., aż 106,6 mln zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x