Orzech promocje

Posiadał fałszywe 100 złotówki. 48-latek trafił do aresztu

Policjanci zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który posiadał fałszywe banknoty polskie… Mężczyzna znany jest wymiarowi sprawiedliwości i w przeszłości był już karany.

Do ujawnienia podrobionych banknotów doszło w miejscu zamieszkania 48-latka (powiat ropczycko-sędziszowski), gdzie policja prowadziła przeszukiwania w ramach innego postępowania.

Funkcjonariusze policji szukali innych przedmiotów, a w wyniku kontroli znaleźli fałszywe banknoty polskie o nominalne 100 złotych w ilości 32 sztuk.

9 kwietnia w Prokuraturze Rejonowej w Ropczycach 48-latni Andrzej W. usłyszał zarzut fałszowania pieniędzy (art. 310 § 1 k.k.). Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Ropczycach zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy – informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, która przejęła śledztwo w sprawie.

W chwili obecnej w sprawie realizowane są czynności zmierzające do szczegółowego ustalenia okoliczności zaistniałego zdarzenia – dodaje rzecznik prasowy.

Podejrzanemu grozi kara od 5 do aż 25 lat pozbawienia wolności.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x