Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Kluby z Sędziszowa i Ropczyc otrzymały dodatkowe wyposażenie

Kluby sportowe z Gminy Sędziszów Małopolski i Gminy Ropczyce dostały wsparcie z Funduszu Sprawiedliwości. Środki pochodzące z Funduszu Sprawiedliwości są wykorzystywane w całej Polsce do wspierania działalności pożytku publicznego, pomocy pokrzywdzonym i wsparcia postpenitencjarnego. Pomoc ta ma służyć przede wszystkim propagowaniu zdrowych stylów życia i upowszechnianiu kultury fizycznej. Władze gmin w jeszcze przed świętami przekazały zakupione wyposażenie klubom.

Gmina Sędziszów Małopolski wykorzystała środki z Funduszu Sprawiedliwości, aby wesprzeć miejscowe kluby sportowe. Burmistrz Bogusław Kmieć przekazał drużynie siatkarskiej “Marba” oraz drużynie piłkarskiej “Piast” Wolica Piaskowa zestawy najlepszej jakości piłek sportowych o wartości po 5 tys. złotych każdy.

Ministerstwo Sprawiedliwości przyznało Gminie Ropczyce dofinansowanie na zakup wyposażenia sportowego dla Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Pływackiego Fala Ropczyce. Jest to kolejny projekt, który ma na celu edukację i opiekę nad dziećmi i młodzieżą poprzez propagowanie pływania.

Projekt polega na zakupie 30 dużych i 30 małych desek do pływania, 22 par płetw, 8 piłek gimnastycznych oraz 2 długich gum do pływania. Dzięki temu uczniowie będą mogli wziąć udział w zajęciach treningowych, gier zespołowych i imprezach sportowych, upowszechniając kulturę fizyczną i sport.

Ministerstwo Sprawiedliwości planuje również przeprowadzenie cyklu prelekcji dotyczących zapobiegania przestępczości, w tym agresji fizycznej i słownej. Projekt ma na celu wsparcie młodych ludzi w ich rozwoju osobistym oraz wzmocnienie ich więzi ze społecznością lokalną.

2 komentarze na temat “Kluby z Sędziszowa i Ropczyc otrzymały dodatkowe wyposażenie

 • 27 grudnia 2022 o 16:47
  Permalink

  A to sami sobie sprzętu nie kupią? Przecież to jest płatne.

  Odpowiedz
  • 29 grudnia 2022 o 11:56
   Permalink

   mama z pis-u synka w klubie ulokowała a ten drze kasę do kieszeni,piłki pewnie sprzeda

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *