Orzech promocje

Sprawca wymuszenia rozbójniczego tymczasowo aresztowany

Prokuratura Rejonowa w Ropczycach nadzoruje śledztwo prowadzone przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie przeciwko dwóm mieszkańcom powiatu ropczycko- sędziszowskiego – 19 oraz 20-latkowi – podejrzanym o pozbawienie wolności 26-letniego pokrzywdzonego, a następnie użycie wobec niego przemocy i doprowadzenie do rozporządzenia swoim mieniem w kwocie kilkunastu tysięcy złotych.

Do opisywanej sytuacji doszło początkiem sierpnia 2019 roku, kiedy to sprawcy pozbawili wolności pokrzywdzonego i samochodem przewieźli go do lasu, gdzie jeden z nich dotkliwie go pobił i zażądał wydania pieniędzy, a następnie telefonu. Pokrzywdzony w obawie o swoje życie wydał napastnikowi posiadane na swoim koncie bankowym pieniądze, a kolejno na przestrzeni kolejnych dni dalsze oszczędności.

Kiedy napastnik kolejny raz zagroził pokrzywdzonemu pozbawieniem życia i zażądał wydania pieniędzy, ten poinformował o wszystkim członków swojej rodziny, a następnie funkcjonariuszy.

Sprawcy zostali zatrzymani w dniu 21 września 2019 roku. Obaj częściowo przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia.

Wobec 19-latka zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru i zakazu opuszczania kraju, zaś wobec 20-latka Sąd na wniosek prokuratora zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Za zarzucone podejrzanym przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x