Orzech promocje

Nietrzeźwy kierowca, z zakazem prowadzenia pojazdów, poruszał się samochodem bez badań technicznych

Jazda w stanie nietrzeźwości to nie tylko przestępstwo, ale przede wszystkim śmiertelne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Niestety, pomimo surowych konsekwencji prawnych, na drogach naszego powiatu nadal pojawiają się pijani kierowcy. Tylko w ostatni weekend ropczyccy policjanci interweniowali wobec dwóch mężczyzn, którzy zdecydowali się na jazdę pomimo wcześniej wypitego alkoholu.

W piątkowy wieczór, policjanci ropczyckiej komendy, w trakcie patrolu, w miejscowości Okonin, zauważyli pojazd marki Fiat. Styl jazdy kierowcy wzbudził zaniepokojenie funkcjonariuszy, w związku z czym kierujący został zatrzymany do kontroli drogowej. Mundurowi nie mylili się. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący ma w organizmie blisko 1,7 promila alkoholu. Ponadto, okazało się że 31-latek ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, a pojazd, którym się poruszał nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Kolejny lekkomyślny kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej w sobotni poranek, w Ropczycach. Kierujący fordem, 42-latek w organizmie miał promil alkoholu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy.

Obydwaj mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Niestety, opisane powyżej sytuacje pokazują, ze pomimo surowych konsekwencji, nadal są kierowcy którzy decydują się na jazdę, pomimo wcześniej spożytego alkoholu.

Pamiętajmy, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie opóźnia reakcję i osłabia koncentrację. Kierowcy, będący pod wpływem alkoholu, stwarzają niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

źródło KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Atam
Atam
1 miesiąc temu

Posadzić, auto skofiskować, tyle!!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x