Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Rolnicy jutro wyjadą na ulice powiatu ropczycko-sędziszowskiego -,,Walczymy nie tylko o swój interes, ale o interes nas wszystkich”

Protesty rolników trwają w całej Polsce. Rolnicy nie ustają w walce o swoje gospodarstwa. Już 20 lutego odbędą się kolejne protesty, również w powiecie ropczycko-sędziszowskim.

Rolnicy żądają wstrzymania importu towarów rolnych z Ukrainy, wycofania się z europejskiego Zielonego Ładu i odbudowy hodowli w Polsce. Poza tym domagają się pomocy suszowej, dopłat do zbóż, rzepaku, mleka i nawozów, a także do innych produktów rolnych, np. malin i miodu. Apelują także o inwestycje w infrastrukturę eksportową. 

KPP w Ropczycach wydała komunikat:

Komenda Powiatowa Policji w Ropczycach informuje, że we wtorek 20 lutego w godzinach 9-18, odbędzie się protest rolników, który może powodować utrudnienia w ruchu. Protest rozpocznie się w miejscowości Sędziszów Małopolski. Deklarowana przez protestujących trasa przejazdu będzie obejmowała trasę Sędziszów Małopolski- Ropczyce-Sędziszów Małopolski (droga DK94). Protestujący z ul. Węglowskiego w Sędziszowie Małopolskim, pojadą na rondo 650-lecia w Ropczycach, następnie zawrócą do Sędziszowa Małopolskiego, dojadą do ronda na ul. Księżomost, skąd wrócą na ul. Węglowskiego. W związku z tym apelujemy do wszystkich kierowców o wyrozumiałość oraz cierpliwość. Prosimy o stosowanie się do poleceń wydawanych przez policjantów.

Podczas ostatniego protestu 9 lutego, rolnicy z naszego powiatu mówili, że protestują przeciwko importowi towarów rolno-spożywczych z Ukrainy, przeciwko złej polityce Brukseli, która niszczy polskich rolników.

,,Przepraszamy mieszkańców za utrudnienia, ale chcemy, żebyście wiedzieli, że to nie jest nasz wymysł, to strajk ogólnopolski, europejski. Walczymy nie tylko o swój interes, ale interes nas wszystkich. O polską zdrową żywność i o wolność gospodarczą.”– mówili rolnicy w Sędziszowie Małopolskim.

zdjęcia ze strajku 9 lutego 2024 DK94 Sędziszów Młp.- Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
4 miesięcy temu

Bojkot konsumencki– wiecie co to jest? NIE KUPUJMY WSZYSCY PRODUKTÓW Z UKRAINY to przestaną importować nam trutkę a i rolnicy w końcu zarobią!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x