Orzech promocje

Czujny kierowca taksówki udaremnił oszustwo ,,NA WYPADEK”

„Mamo, jechałem do pracy i miałem wypadek (…)” – telefon, z taką informacją odebrało małżeństwo z powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Zmanipulowani, uwierzyli oszustom i chcąc ratować swoje dziecko, mieli przekazać fałszywemu „kurierowi sądowemu”, 50 tysięcy złotych. Na szczęście, dzięki czujności taksówkarza, który miał odebrać od małżeństwa przesyłkę i przewieźć ją w wyznaczone miejsce, próba oszustwa nie powiodła się.

Informacja o wypadku, zwłaszcza jeśli dotyczy osób najbliższych, zawsze wywołuje dużo emocji. Dlatego, oszuści wykonując połączenie, często wykorzystują ten fakt, licząc na wrażliwość i chęć niesienia pomocy bliskim.

W zeszłym tygodniu starsze małżeństwo z naszego powiatu odebrało telefon. Po drugiej stronie słuchawki usłyszeli rzekomego „syna”, który oświadczył, że doprowadził do zdarzenia drogowego z innym pojazdem. Sytuacja miała być krytyczna, a fikcyjny syn miał powiedzieć, żeby jego rodzice jak najszybciej zgromadzili gotówkę, bo jeśli przekaże ją pokrzywdzonemu, to sprawa zostanie załatwiona polubownie. Miał po nią przyjechać „kurier sądowy”. W rozmowie z oszustami, małżeństwo otrzymało wytyczne, co do sposobu przekazania paczki.

77-latek natychmiast zaczął gromadzić pieniądze. Małżeństwo zebrało kwotę 50 tysięcy złotych.

W tym samym czasie, oszuści zlecili kurs taksówkarzowi z naszego powiatu. Mężczyzna miał pojechać pod wskazany przez nich adres, odebrać paczkę i jechać we wskazanym przez nich kierunku. Kierowca nabrał podejrzeń co do zamiarów zleceniodawcy, z uwagi na zmianę warunków zamówionego kursu. O sytuacji powiadomił policję.

Oszustwo zostało udaremnione. Małżeństwo nie straciło swoich oszczędności.

źródło KPP Ropczyce

zdjęcie przykładowe pixabay

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ropczycanka
Ropczycanka
2 miesięcy temu

Brawo !!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x