Orzech promocje

POLICJANCI SPOTKALI SIĘ Z UCZNIAMI PODCZAS TURNIEJU RUCHU DROGOWEGO

Podniesienie poziomu wiedzy młodych uczestników ruchu drogowego było celem Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Szkół Specjalnych i Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych, który odbył się w Ropczycach. Zawody wpisały się w idee ogólnopolskich działań pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

We wtorek, na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ropczycach, odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Szkół Specjalnych i Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych. Ideą turnieju jest przygotowanie dzieci i młodzieży do bezpiecznego, odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym, jak również zwiększenie ich świadomości o zagrożeniach, jakie mogą wystąpić w ruchu drogowym.

Turniej był podzielony na 4 etapy. Najpierw uczniowie musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego i zmierzyć się z testem wiedzy. Następnym etapem była jazda w symulowanych warunkach ruchu drogowego, po czym zawodnicy mieli za zadanie pokonać na rowerze specjalnie przygotowany tor przeszkód. W ostatnim etapie uczestnicy musieli odpowiedzieć na losowo wybrane pytania z kodeksu drogowego. Nad wszystkimi etapami czuwali sędziowie m.in. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach.

Turniej, oprócz sprawdzenie wiedzy z zakresu ruchu drogowego, był także okazją do rozmów z jego uczestnikami o szeroko rozumianym bezpieczeństwie podczas zbliżających się wakacji. Oczywiście, nie zabrakło atrakcji, jakimi były dla uczniów policyjny radiowóz oraz motocykl.

Policjanci nie zapomnieli takze o najmłodszych i również z nimi omówili, jak być bezpiecznym, nie tylko w przedszkolu, ale także podczas spacerów i zabawy w domu. Towarzyszył im policyjny pingwin, którego dzieci otrzymały od funkcjonariuszy kilka dni wcześniej, podczas spotkania w ropczyckiej komendzie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a szczególnie zwycięzcom, którzy reprezentując uczniów z powiatu ropczycko-sędziszowskiego zajęli II miejsce podczas Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego, który wczoraj odbył się w Mielcu.

źródło KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x