Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Francuskie miasto stanie się miastem partnerskim dla Sędziszowa Małopolskiego

Delegacja z Albert, kierowana przez zastępcę mera Patricka Cauchefera, zakończyła swoją wizytę w Sędziszowie Małopolskim, przynosząc ze sobą perspektywy na nowe możliwości współpracy.

Patrick Cauchefer podkreślił, że głównym obszarem, na którym chcą się skupić, jest przemysł, zwłaszcza w kontekście lotnictwa. Polska, a szczególnie okolice Sędziszowa Małopolskiego, słyną z obecności fabryki SAFRAN, podczas gdy Albert może pochwalić się produkcją AIRBUS-a. To otwiera drzwi do potencjalnej współpracy na płaszczyźnie przemysłowej, która mogłaby przynieść korzyści obu miastom.

Jednakże, planowana współpraca nie ogranicza się tylko do aspektów przemysłowych. Patrick Cauchefer wyraził nadzieję na rozwój relacji w obszarach sportu, kultury oraz integracji społecznej. Partnerstwo między Sędziszowem Małopolskim a Albert ma na celu nie tylko wymianę gospodarczą, ale także budowanie silnych więzi międzyludzkich.

Miasto Albert we Francji jest zamieszkałe przez około dziesięć tysięcy osób, podobnie jak Sędziszów Małopolski. Delegacja, podczas wizyty, miała okazję poznać polskie miasto, jego historię oraz lokalną kuchnię.

Planowane oficjalne podpisanie umowy o partnerstwie ma nastąpić 7 czerwca tego roku, podczas drugiej edycji Dnia Polsko-Francuskiego w Sędziszowie Małopolskim. To wydarzenie będzie idealną okazją do symbolicznego ugruntowania współpracy między oboma miastami. Partnerstwo z Albert jest efektem niedawnej wizyty Konsula Generalnego Francji, Cedrica Peltiera, który wyraził zainteresowanie pogłębieniem relacji między Francją a Polską na szczeblu lokalnym.

Albert stanie się czwartym miastem partnerskim Sędziszowa Małopolskiego, rozszerzając sieć międzynarodowych powiązań. Ta inicjatywa nie tylko przyniesie korzyści ekonomiczne, ale także umocni więzi między społecznościami obu krajów, co jest kluczowym aspektem współpracy międzynarodowej w dzisiejszym świecie.

zdjęcia TV Sędziszów Młp.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x