Orzech promocje

Dwa wypadki z udziałem rowerzystów

Wczoraj tj. 30 maja doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów.

Pierwszy wypadek miał miejsce przed godziną 14. w Ropczycach na ul. Konarskiego. Jak podaje oficer prasowy KPP w Ropczycach: nieletni rowerzysta przewrócił się na skateparku. Wskutek upadku został zabrany do szpitala. Czynności w tej sprawie prowadzi KPP w Ropczycach.

Do drugiego zdarzenia doszło na Osiedlu Ropczyce Chechły. Po godzinie 19. kierujący rowerem zjedżając ze zniesienia stracił panowanie nad pojazdem w skutek czego przewrócił się. Mężczyzna został zabrany do szpitala. Czynności wyjaśniające prowadzi KPP Ropczyce.

Akcja Policji “Jednośladem bezpiecznie do celu”.

Sprzyjająca pogoda oraz długi weekend wpływają na większą liczbę rowerzystów i motocyklistów, o czym powinni pamiętać też podróżujący samochodami. Policjanci ruchu drogowego z ropczyckiej komendy prowadzą dzisiaj działania profilaktyczne “Jednośladem bezpiecznie do celu”. Celem akcji jest przypominanie kierującym jednośladami, że należą do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Dzisiaj, mundurowi z ropczyckiej drogówki prowadzą działania profilaktyczne pn. “Jednośladem bezpiecznie do celu”. Policjanci kontrolują rowerzystów i motocyklistów oraz przypominają, że należą oni do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. Na bezpieczeństwo kierowców jednośladów znaczący wpływ ma ich zachowanie na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, dlatego stróże prawa apelują o zdrowy rozsądek i wyobraźnię. Motocyklista często nie jest w stanie wykonać takich manewrów hamowania i omijania, jakie można wykonać samochodem. Świadomość taka powinna towarzyszyć każdemu kierowcy.

Rowerzystom policjanci przypominają o obowiązkowym wyposażeniu roweru i korzystaniu z drogi dla rowerów lub pasa ruchu. – źródło KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
12 dni temu

Bo gówniarze nie używają światełek ani odblasków to jak my kierowcy mamy ich zauważyć???????

1
0
Would love your thoughts, please comment.x