Orzech promocje

Młodzi lekkoatleci rywalizowali w Ropczycach

W dniach 9-10 maja 2024 roku stadion w Ropczycach stał się miejscem intensywnej rywalizacji młodych lekkoatletów. Pierwszego dnia odbyła się Szkolna Drużynowa Liga Lekkoatletyczna w ramach Igrzysk Młodzieży, która zgromadziła cztery szkoły z drużynami dziewcząt i chłopców. W sumie w eliminacjach brało udział 84 uczestników.

Kolejnego dnia liczba zawodników wzrosła do imponującej liczby 152. Zawody przyciągnęły uwagę nie tylko ze względu na dużą frekwencję, ale również wysoki poziom sportowy, który został potwierdzony przez rezultaty. Rywalizacja była zażarta, a walka o miejsca na podium w różnych kategoriach była niezwykle emocjonująca i wyrównana.

Poniżej przedstawiamy wyniki zawodów, które pokazują zaangażowanie i umiejętności wszystkich uczestników.

Szkolna drużynowa liga lekkoatletyczna:

Dziewczęta :
I m SP w Czarnej Sędziszowskiej – 607 pkt
II m SP nr 1 w Ropczycach – 599 pkt
III m SP ZS nr 3 w Ropczycach – 518 pkt

Najlepsze wyniki indywidualne :
Anna Pilch – SP Ropczyce – pchnięcie kulą – 82 pkt
Milena Niwa – SP Ropczyce – 100m – 73 pkt
Wioletta Zawisza – SP Czarna- oszczep – 68 pkt

Chłopcy:
I m SP nr 1 w Ropczycach – 825 pkt
II m SP nr 5 w Ropczycach – 720 pkt
III m SP nr 3 w Sędziszowie Młp. – 679 pkt
IV m SP w Wielopolu Skrzyńskim – 453 pkt

Najlepsze wyniki indywidualne:
Miłosz Lis – SP 1 Ropczyce – 100m – 123 pkt
Ivo Bokota – SP 1 Ropczyce – Kula – 84 pkt
Gabriel Siedlecki – SP 3 Sędziszów Młp – kula – 80 pkt
Szymon Cierpiał – SP 1 Ropczyce – 100m – 80 pkt

Czwórbój LA dziewcząt:
I m SP nr 1 w Sędziszowie Młp. – 898 pkt
II m SP nr 5 w Ropczycach – 763 pkt
III m SP w Łączkach Kucharskich – 708 pkt
IV m SP w Wiercanach – 684 pkt
V m SP w Ostrowie – 675 pkt
VI m SP w Woli Ocieckiej 666 pkt

Najlepsze wyniki indywidualne:
Iga Łoboś – SP 1 Sędziszów Młp. – 286 pkt
Dominika Ochał – SP 5 Ropczyce – 200 pkt
Anita Jasek – SP Łączki Kuch. – 189 pkt

Chłopcy:
I m SP w Niedźwiadzie Dolnej – 1030 pkt
II m SP nr 1 w Ropczycach – 763 pkt
III m SP w Wielopolu Skrzyńskim – 729 pkt
IV m SP w Ostrowie – 645 pkt
V m SP w Kamionce – 621 pkt
VI m SP w Wiercanach – 510 pkt
VII m SP w Czarnej Sędziszowskiej – 495 pkt

Najlepsze wyniki indywidualne:
Konrad Wajda – SP Niedźwiada Dln. – 280 pkt
Karol Ciłek – SP Niedźwiada Dln. – 268 pkt
Karol Lepak – SP Wielopole Skrz. – 237 pkt

Trójbój LA Dziewczęta:
I m SP nr 1 w Ropczycach – 499 pkt
II m SP w Lubzinie – 417 pkt
III m SP w Czarnej Sędziszowskiej – 377 pkt
IV m SP w Wielopolu Skrzyńskim – 377 pkt
V m SP nr 1 w Sędziszowie Młp – 351 pkt
VI m SP w Skrzyszowie – 341 pkt
VII m SP w Woli Ocieckiej – 322 pkt

Najlepsze wyniki indywidualne:
Weronika Ziajor – SP 1 Ropczyce – 151 pkt
Laura Świstak – SP Lubzina – 147 pkt
Judyta Rokosz – SP Czarna Sędz. – 139 pkt

Chłopcy:
I m SP w Niedźwiadzie Dolnej – 301 pkt
II m SP w Czarnej Sędziszowskiej – 290 pkt
III m SP w Kamionce – 282 pkt
IV m SP w Ostrowie – 197 pkt
V m SP w Wielopolu Skrzyńskim – 128 pkt

Wyniki i zdjęcia Starostwo Powiatowe w Ropczycach oraz Powiatowy Organizator Zawodów Sportowych na szczeblu Szkół Podstawowych z Powiatu Ropczycko-Sędziszowskieg

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x