Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Wczoraj oszust próbował wyłudzić pieniądze od mieszkańców Gminy Ropczyce

Wczoraj do czterech mieszkańców gminy Ropczyce zadzwonił mężczyzna podający się za członka rodziny. Oszust przez telefon poinformował, że miał wypadek i potrzebuje sporej ilości gotówki. Na szczęście rozmówcy wykazali się rozsądkiem i nie dali się oszukać.

Pomimo różnych modyfikacji oszustw, mechanizm jest zawsze ten sam. Oszuści dzwonią do starszych osób na telefony stacjonarne, wyszukując ich numerów przy pomocy starych książek telefonicznych. Przedstawiają się jako członek rodziny i przejętym, rozpaczliwym głosem informują, że spowodowali wypadek i proszą o pomoc finansową, która ma ich uchronić od kary aresztu.

Wczoraj do czterech mieszkańców gminy Ropczyce zadzwoniła nieznana osoba, która w rozmowie przedstawiła się jako członek rodziny. Oszust przez telefon poinformował, że spowodował wypadek drogowy i potrzebuje dużej ilości gotówki aby uniknąć kary. Na szczęście żaden z rozmówców nie dał się zmanipulować. Zgłaszający domyślili się że to próba oszustwa, zerwali rozmowę i poinformowali policję.

Niestety ta sytuacja pokazuje, że przestępcy nie śpią i wykorzystują każdą okazję, aby wykorzystać ufność rozmówcy. Prosimy o ostrożność, a w w razie jakichkolwiek wątpliwości sprawdzajmy wiarygodność osoby która do nas dzwoni. Kiedy dojdzie do próby wymuszenia środków finansowych przez oszusta, prosimy o niezwłoczny kontakty się z policją.

źródło KPP Ropczyce

zdjęcie przykładowe pixabay

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x