Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Spotkanie Burmistrza Ropczyc z Przedsiębiorcami: Współpraca na Rzecz Rozwoju Gminy

Wczoraj w Urzędzie Miejskim w Ropczycach burmistrz Kazimierz Moskal spotkał się z lokalnymi przedsiębiorcami. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele biznesu działający na terenie całej gminy, od dużych międzynarodowych spółek po lokalne działalności gospodarcze.

Spotkanie miało na celu omówienie bieżących spraw oraz problemów i barier, z jakimi borykają się lokalni przedsiębiorcy. Wśród uczestników byli także Michał Przystaś – Zastępca Burmistrza, Witold Darłak – Sekretarz Gminy, dr Jacek Magdoń – Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Jacek Posłuszny – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Ropczycach oraz kierownicy Urzędu Miejskiego.

Burmistrz Moskal podkreślił znaczenie współpracy między samorządem a biznesem, dziękując za wsparcie, jakie lokalne stowarzyszenia, kluby sportowe oraz mieszkańcy otrzymują od przedsiębiorców. Wyraził również swoje zaangażowanie w dążenia do poprawy infrastruktury komunikacyjnej w regionie, w tym w szczególności do budowy węzła autostradowego, który miałby poprawić skomunikowanie Ropczyc.

Podczas spotkania przedsiębiorcy poruszyli szereg istotnych problemów, w tym:

  • Drastyczne podwyżki cen energii elektrycznej, gdzie znaczną część rachunków stanowią opłaty za emisję CO2.
  • Potrzebę zwiększenia decyzyjności kierowników urzędów, aby z drobnymi sprawami nie trzeba było zwracać się bezpośrednio do burmistrza.
  • Znaczący wzrost opłat za dzierżawę gruntów należących do Skarbu Państwa.
  • Potrzebę większej samorządności i zmniejszenia liczby decyzji podejmowanych centralnie w Warszawie.

Przedsiębiorcy obecni na spotkaniu wyrazili chęć dalszego udziału w takich inicjatywach i zaproponowali, aby na kolejne spotkania zaprosić także parlamentarzystów z regionu, co mogłoby dodatkowo wspomóc działania na rzecz rozwoju gminy.

Współpraca między samorządem a biznesem jest kluczowa dla dynamicznego rozwoju Ropczyc, a wczorajsze spotkanie stanowi ważny krok w kierunku umacniania tych relacji i wspólnego rozwiązywania problemów, z jakimi mierzą się lokalne przedsiębiorstwa.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x