Orzech promocje

Mieszkańcy powiatu mogą wziąć udział w debacie nad raportem o stanie Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego

Starostwo Powiatowe w Ropczycach na swojej stronie zamieściło wpis odnośnie RAPORTU O STANIE POWIATU ROPCZYCKO-SĘDZISZOWSKIEGO ZA 2023 ROK. Mieszkańcy mogą wziąć udział w debacie dotyczącej raportu. Jak i gdzie zgłosić chęć oraz o szczegółach napisane jest w poniższym komunikacie.

Zgodnie z art. 30a ust. 4. Ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2024 r. poz. 107) Rada powiatu rozpatruje raport o stanie powiatu podczas sesji, na której podejmowana jest uchwała w sprawie udzielenia lub nieudzielenia zarządowi absolutorium. Raport jest rozpatrywany w pierwszej kolejności. Nad przedstawionym raportem o stanie powiatu przeprowadza się debatę.

W debacie nad raportem mieszkańcy powiatu mogą zabierać głos.

Mieszkaniec, który chce zabrać głos w debacie nad raportem o stanie Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego składa do Przewodniczącego Rady Powiatu pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 150 osób.

Zgłoszenie składa się w Biurze Obsługi Rady i Zarządu Powiatu w Starostwie Powiatowym w Ropczycach,ul. Konopnickiej 5, 39-100 Ropczyce, II piętro, pok. 329.

Godziny pracy urzędu: poniedziałki: 8:00 – 16:00; wtorki – piątki: 7:30 – 15:30, najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiany raport o stanie powiatu tj. do 25 czerwca 2024 r.

Liczba mieszkańców mogących zabrać głoś w debacie wynosi 15.

Mieszkańcy dopuszczani są do głosu według kolejności otrzymania zgłoszenia przez Przewodniczącego Rady.

Debata nad Raportem o stanie Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego będzie miała miejsce na sesji Rady Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego w dniu 26 czerwca 2024 r. o godz. 12:00.

raport-o-stanie-powiatu-ropczycko-sedziszowskiego-za-2023-r..pdf

poparcie-zabrania-glosu-w-debacie-1-.docx

formularz-zgloszeniowy-do-debaty-nad-raportem-za-2023-r..docx

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x