Orzech promocje

Kolejna Otwarta Strefa Aktywności już gotowa

Dobiegły końca prace przy kolejnej Otwartej Strefie Aktywności w Ropczycach. Otwarte Strefy Aktywności (OSA) to ogólnodostępne wielofunkcyjne siłownie plenerowe ze strefą relaksu z urządzeniami do gier edukacyjnych dla dzieci, dorosłych i osób starszych. W 2018 r. taka mała architektura sportowo-rekreacyjna powstała na osiedlu  za stadionem miejskim, a w roku bieżącym na osiedlu Północ. 

Wariant podstawowy OSA (osiedle za stadionem) obejmuje siłownię plenerową (6 różnych urządzeń) oraz strefę relaksu (4 ławki montowane na stałe do podłoża, urządzenia do gier edukacyjnych np. szachy/warcaby itp., zagospodarowanie zieleni – nasadzenia). Dodatkowo przewidziano montaż stojaka na rowery oraz tablicy informacyjnej. Wariant rozszerzony wzbogacony jest o plac zabaw o charakterze sprawnościowym (3 urządzenia) z ogrodzeniem. 

Całkowity koszt obu inwestycji to 168 tys. zł, z czego 74 tys. zł stanowi dofinansowanie pozyskane przez Samorząd Ropczyc z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Pozostała kwota pochodzi z budżetu gminy. 

Źródło: Urząd Miejski Ropczyce

Otwarta Strefa Aktywności na osiedlu Północ ( przy ul. Asnyka)

Otwarta Strefa Aktywności na osiedlu za stadionem miejski:

Obok Otwartej Strefy przy stadionie miejskim znajduje się także plac zabaw dla najmłodszych:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x