Orzech promocje

I co z tymi komarami? Mamy odpowiedź!

Ponownie skontaktowaliśmy się z Gminą Ropczyce w celu uzyskania informacji, kiedy zostanie przeprowadzania akcja odkomarzania w gminie.

Z-ca Burmistrza Marek Misiura poinformował, że dodatkowych środków finansowych nie udało się pozyskać, ale zapewnia, że odkomarzanie ma zostać rozpoczęte w poniedziałek 17.06 i wtorek 18.06 w godzinach wieczornych.

Należy pamiętać, że odkomarzanie może odbywać się wyłącznie podczas sprzyjających warunków atmosferycznych, w dni bezwietrzne i pogodne. Więc termin może ulec zmianie.

Burmistrz informuje także, że zgodnie z przepisami prawa takie opryski mogą być wykonywane na działkach należących do gminy, przewiduje się wykonanie oprysków na obiektach sportowo – rekreacyjnych (stadiony, place zabaw), tereny przedszkoli, szkół oraz OSP. Poniżej szczegółowe dane dotyczące miejsc:

Źródło: Urząd Miejski Ropczyce

Czy powyższe opryski wystarczą? Sądzimy, że skala problemu z komarami jest szersza a tego typu działania powinny być wykonane kompleksowo na całym terenie powiatu ropczycko –sędziszowskiego.

Skontaktowaliśmy się także z Gminą Sędziszów Małopolski w sprawie odkomarzania – otrzymaliśmy informacje, że na dzień dzisiejszy taka decyzja nie zapadła, temat ma powrócić w przyszłym tygodniu. Natomiast Gmina Wielopole Skrzyńskie nie przewiduje oprysków przeciw komarom ze względów na brak środków finansowych.

Aktualizacja z godz. 21.00 dnia dzisiejszego:

Gmina Sędziszów Małopolski jednak zdecydowała się na opryski. I tak jak Gmina Ropczyce przeprowadzi je tylko na terenach należących do gminy Sędziszów Młp. Dokładne miejsca oprysków i czas ich wykonania zostanie określony w najbliższym czasie. Informuje także, że odkomarzanie z samolotu nie jest możliwe z przyczyn bezpieczeństw, gdyż jest mało precyzyjne.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x