Orzech promocje

Po raz drugi wyśpiewali I miejsce na ogólnopolskim festiwalu

W dniach 4-5 czerwca 2019 r. odbył się w Łodzi VIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Rosyjskiej. Festiwal ten ma już swoją tradycję i cieszy się wśród młodzieży ogromną popularnością.

Celem Festiwalu jest zainteresowanie uczniów językiem rosyjskim, przybliżenie im piosenki rosyjskiej- tradycyjnej i współczesnej, motywacja nauczycieli do popularyzacji kultury rosyjskiej oraz zachęcenie młodzieży do kształtowania i doskonalenia własnych umiejętności językowych i artystycznych.  

Organizatorami  Festiwalu są – XV Liceum Ogólnokształcące im. J. Kasprowicza w Łodzi, Zespół Szkół Politechniki Łódzkiej oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego.

Uczestnikami  Festiwalu, który odbył się w sali widowiskowej Politechniki Łódzkiej,  byli uczniowie szkół gimnazjalnych, podstawowych i średnich z całego kraju.

Po eliminacjach wstępnych  Jury konkursu zakwalifikowało do udziału w finale  60 uczestników. Na scenie zabrzmiało ponad 70 piosenek. Repertuar młodych wykonawców był bardzo bogaty. Znalazły się w nim zarówno piosenki z minionych lat, jak i najnowsze przeboje.

Wśród finalistów Festiwalu, już po raz ósmy, znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół im ks. dra Jana Zwierza – Monika Traciak i Adrian Książek, przygotowani przez nauczyciela języka rosyjskiego – Anitę Bieniasz.

Zmagania uczestników oceniało Jury pod  przewodnictwem  profesor Ludmiły Szypielewicz z Uniwersytetu Warszawskiego, Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego.

Monika Traciak reprezentowała naszą szkołę w dwóch kategoriach. Jako solistkawykonała dwie piosenki : „Tam nie ma mnie”- z repertuaru uzbeckiej piosenkarki world music Sewary oraz „Białe anioły ” Alisy Kożykiny. W duecie Monika wystąpiła z Adrianem Książkiem w piosence „Co narobiliśmy?!” z repertuaru Michaiła Bublika i Jeleny Vaengi.

Duet naszych uczniów został wysoko oceniony przez jury, o czym świadczy przyznane im zaszczytne I miejsce w kategorii „ duety i zespoły”.

Cieszy fakt, iż uczniowie Zespołu Szkół już po raz szósty znaleźli się wśród Laureatów Festiwalu (2012 – Marcin Ogrodnik- 3 miejsce w kategorii solistów, 2014 – Marcin Ogrodnik- 2 miejsce w kategorii solistów, 2015 – Monika Zagaja- 2 miejsce w kategorii solistów, 2017- Monika Zagaja-wyróżnienie w kategorii solistów, a  Adrian Książek, Dariusz Jałowiec i Krzysztof Jałowiec- II miejsce w kategorii zespołów , 2018- Adrian Książek, Dariusz Jałowiec i Krzysztof Jałowiec- I miejsce w kategorii zespołów) i, że w tym roku udało im się powtórzyć ubiegłoroczny sukces. .

Zwycięzcy Festiwalu wystąpili w pięknym koncercie galowym, otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, zaś wszyscy uczestnicy  –  Certyfikaty uczestnictwa.

Podziękowania należą się Dyrektorowi Centrum Kultury w Ropczycach – pani Sylwii Ruszel za umożliwienie przeprowadzenia prób oraz panu Mikołajowi Harchutowi za nagranie płyty do pierwszego etapu Festiwalu.

Redakcja RRS24.NET gratuluje zwycięstwa!

artykuł: mgr Anita Bieniasz

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x