Kik

Już dziś podniebne szaleństwo w Jasionce

Już dziś 31. sierpnia za parę chwil o godz. 10:30 rozpoczynają się w Jasionce Centralne Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia Aeroklubu Polskiego. Wstęp na pokazy jest darmowy, a na niebie będziemy mogli zobaczyć najlepszych polskich pilotów akrobacyjnych, zobaczymy kilkadziesiąt statków powietrznych:

  • samoloty transportowe (CASA, Hercules),
  • śmigłowce (Mi-17-Mi-24),
  • odrzutowce (F-16)
  • wiatrakowce,
  • motoparalotnią,
  • spadochrony.

Piloci Aeroklubu Polskiego to wielokrotni mistrzowie. W zeszłym roku zdobyli 67 medali na imprezach rangi Mistrzostw Europy i Świata.

Ich nazwiska znane są doskonale polskiej publiczności, jak choćby Łukasza Czepieli, który niedawno wykonał spektakularne lądowanie na molo w Sopocie. Nie zabraknie też mistrzów akrobacji lotniczej z zagranicy jak i grup pokazowych na kilka samolotów.

Dodatkowo nad rzeszowskim lotniskiem będzie można zobaczyć wojskową Grupę Akrobacyjną “Biało- Czerwone Iskry” a mistrz świata w lotach motoparalotnią Wojciech Bógdał – po raz pierwszy na świecie usiądzie ba skrzydle lecącego samolotu.

Szczegółowy program pokazów:

BLOK 1. 10.30-11.30

  • Skoczkowie – reprezentacja Aeroklubu Polskiego
  • Mikołaj Tołkacz – Falcon 2000s
  • Tomaszewski, Nowak, Masalski – 3x Piper Cub
  • Romuald Owedyk – wiatrakowiec Tercel
  • Robert Kowalik – Extra 300L
  • Marek Forystek – Boeing Stearman

BLOK 2. 11.30-12.30

  • Skoczkowie – reprezentacja Aeroklubu Polskiego
  • Maciej Pospieszyński – Extra 330sc
  • Jan Makula – szybowiec S-1 Swift
  • Auster, Chipmunk, Tiger, Moth

BLOK 3. 12.40- 13.50

  • Retro Sky Team
  • Casa
  • Labus, Nowicki, Świderski – Firebirds
  • Bolkow BO105
  • Muś, Dominiak, Kielak – Bolkow BO105 x2 + Artur Kielak
  • Biało Czerwone Iskry

BLOK 4. 14.10 – 17.30

  • Machnik, Dębosz, Nowak – Cellfast
  • Krasiński, Maciejewski, Śliwiński – 3AT3 Formation Flying Team
  • Patrycja Pacak – szybowiec S-1 Swift
  • Artur Kielak – XA41
  • Jurgis Kairys – Su31
  • Maciej Pospieszynki – Extra 330sc
  • F16 – wielka niespodzianka
  • Tulak
  • Pokaz Ośrodka Szkolenia Lotniczego Lot Flight Academy
  • Robert Kowalik – Extra 300L
  • Jacek Mainka – Harvard
  • Yak3u.pl
  • Marcin Kubrak – Yak3m
  • Bo105
  • Tomasz Siembida – TB21
  • Tim Dews, Tom Dews – Airborne Pyrotechnics

BLOK 5. 17.30 – 19.00

  • Labus, Nowicki, Świderski – Firebirds
  • Czepiela – Edge 540
  • Bógdał, Skorupski – spacer po skrzydle!
  • Jurgis Kairys – SU31
  • Krasiński, Maciejewski, Śliwiński – 3AT3 Formation Flying -Team
  • Yak3u.pl
  • Artur Kielak – XA41

BLOK FINAŁOWY 19.00 – 20.30

  • Pokaz balonów
  • Mikołaj Tołkacz – Falcon 2000s
  • Jan Makula – szybowiec S-1 Swift
  • Marek Choim – Extra 330sc
  • Skoczkowie – Aeroklub Polski
  • Flying Dragons
  • Tim Dews, Tom Dews – Airborne Pyrotechnics

Zapowiada się świetne widowisko, poniżej dołączamy szczegółowy program pokazów i co ważne mapki parkingowe.

Źródło: Aeroklub Polska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.