Orzech promocje

Inwestycje w Gminie Sędziszów Młp.- to główny temat dzisiejszego briefingu.

Dzisiaj 25. września w podziemiach sędziszowskiego ratusza odbyła się konferencja prasowa dotycząca przede wszystkim inwestycji powiatowych na terenie gminy Sędziszów Młp., które często prowadzone są przy współpracy z Gminą Sędziszów Młp. Briefing prasowy poprowadził burmistrz Bogusław Kmieć i pani wicestarosta powiatu Bernadeta Frysztak.

Burmistrz poinformował o utworzeniu trzech nowych przejść dla pieszych w Sędziszowie Młp.:

  • w pobliżu przychodni rejonowej,
  • domu kultury,
  • banku spółdzielczego na wprost filii powiatowego urzędu pracy.

Zostało także wykonane oznakowanie poziome wzdłuż ulicy: 3go Maja, Wesołej, Jana Pawła II i Piłsudskiego.

Pani Bernadeta Frysztak informowała o inwestycjach drogowych zarówno tych zrealizowanych jak i tych przyszłych, m.in.:

  • przebudowie drogi powiatowej: Wolica Piaskowa – Kawęczyn – Wolica Ługowa, została wykonana nowa nawierzchnia na odcinku 2250 m. i chodnik 3800 m. Inwestycja ta została zakończona w tym roku a jej koszt to ponad 5mln 500 tyś. zł.
  • przebudowa drogi powiatowej w Klęczanach – została wykonana nowa nawierzchnia na odcinku 687 m. wraz z chodnikiem. Wartość projektu to ponad 2 mln. złotych
  • budowa chodnika przy ul. Wolickiej w Sędziszowie Młp. –inwestycja w realizacji,długość chodnika to 464 m. a koszt inwestycji to ponad 337 tyś zł., gdzie 50% kosztów to wsparcie Gminy Sędziszów Młp.
  • budowa chodnika w Zagorzycach Górnych przy drodze powiatowej – w drodze przetargu został wyłoniony wykonawca, który rozpocznie niebawem prace. Długość chodnika prawie to 200 m. a powstanie on w okolicy Przychodni Zdrowia oraz sklepu Delikatesy Centrum
  • są także w działaniu drobniejsze inwestycje jak np. przebudowa odwodnienia drogi (93 m.) w okolicy Domu Strażaka w Będziemyślu, koszt to 37 tyś zł.

Wicestarosta poinformowała także o zmianach w Zakładzie Opieki Zdrowotnej, a przede wszystkim o zmianach kadrowych. Na stanowisku pełniącej obowiązki dyrektora jest w dalszym ciągu pani Karolina Dziasek-Mędrygał, natomiast dyrektorem ds. medycznych został pan Ludwik Jasiński a kierownikiem Izby Przyjęć lek. Marcin Ściegienny. Samorząd powiatowy jest także na etapie podpisania porozumienia w sprawie zakupu tomografu i rezonansu.

Pani Bernadeta Frysztak wspomniała również, że na 8 października planowane jest oficjalne otwarcie przedszkola „Ogród Dobrych Serc”. Jest to pierwsze tego typu przedszkole publiczne w województwie podkarpackim. Zajęcia prowadzone w przedszkolu będą miały wpływ na harmonijny rozwój dzieci oraz dadzą szansę na doświadczanie świata dla dzieci ze spektrum autyzmu i ze sprzężonymi niepełnosprawnościami. Temu wydarzeniu będzie towarzyszyła dwudniowa konferencja pod tytułem „Porozmawiajmy o dzieciach”

Całość briefingu można zobaczyć TUTAJ.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x