Orzech promocje

Bitwa Regionów – wszystko zaczęło się od Kaczki. Kaczki po Klęczańsku…

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich (KGW) w Klęczanach zgłosiły swój udział w ogólnopolskim konkursie „Bitwa Regionów”. To właśnie tam postanowiły zaprezentować swoją regionalną potrawę „Kaczkę po Klęczańsku” w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty.

Konkurs przeprowadzony został w trzech etapach:

  1. Weryfikacja nadesłanych zgłoszeń w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa (było ich 784);
  2. Przygotowanie i prezentacja potrawy przez Panie z KGW – eliminacje wojewódzkie, gdzie wygrały właśnie panie z KGW w Klęczanach serwując potrawę „Kaczkę po Klęczańsku”. Pokonały wówczas 74 inne drużyny – i jak się okazało gotują najlepiej na Podkarpaciu! 16 najlepszych drużyn po jednej z każdego województwa zakwalifikowało się do etapu III;
  3. Ostateczne rozgrywki odbyły się 29 września podczas Targów „Smak Regionów” w Poznaniu, gdzie panie z KGW w Klęczanach reprezentowały województwo podkarpackie.

Finał Bitwy Regionów wygrały panie z KGW województwa Wielkopolskiego a Panie z Klęczan są w ścisłej 16-tce najlepiej gotujących KGW w Polsce. GRATULUJEMY!

Ponadto pani Jolanta Baran, na co dzień działająca w KGW w Klęczanach wygrała w plebiscycie „Mistrzowie Agro”, jako „Gospodyni Roku” zdobywając 506 głosów i tym samym zostając najlepszą gospodynią województwa podkarpackiego – o plebiscycie pisaliśmy TUTAJ.

Źródło zdjęć: bitwaregionu.pl, TVSędziszów Młp., SP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x